Resimli borsa mesajları çalışmamızda ünlü yatırımcıların sözleri, borsa ve trader sözleri dahil olacak. Bildiğiniz gibi yatırım, finans ve borsa terimleri uçsuz bucaksız bir deniz diyebiliriz. Bu konularda tecrübelerini paylaşan, tavsiyeler veren kişilerin sözlerinde de hazineler yatabiliyor.

Bu yazımızı sadece borsa sözleri olarak değil de sanal para borsası veya hisse senedi gibi yatırımlarda da ışık gösterici kullanabiliriz. Ayrıca yazımızda veya görsellerde yanlış anlaşılmalar olması, herhangi bir yatırım tavsiyesi vermiyoruz daha çok ünlü yatırımcıların özlü sözleri ve mesajlarına yer vereceğiz.

Resimli Borsa Mesajları

Bu başlığımız altında resimli borsa ve finans mesajları ve sözleri dahil olacak. Bu özlü sözler dikkate alınarak yatırım gibi önemli konularda daha dikkatli olabilirsiniz. Bu konumuzda genel bir şekilde borsa mesajlarına yer vereceğiz diğer başlıklarımıza yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Ünlü Yatırımcıların Sözleri

İnsanlar yatırıma yeni başladığında yatırım tavsiyesi veya nelere dikkat edeceklerini araştırmaktalar. Bizim tavsiyemiz direk olarak yatırım tavsiyesi aramak yerine bu konuda özellikle ünlü yatırımcıların özlü sözlerine dikkat etmelisiniz. İnternette bu sözlere trader sözleri veya mesajları yazarak da ulaşabilirsiniz. Elbette bu resimli sözler içerisinde Warren Buffett yatırım sözleri de dahil olacak.

Warren Buffett borsa ve yatırım stratejisinin de dahil olduğu sözleri görelim:


Warren Buffett borsa ve yatırım stratejisi üzerine sözleri

Warren Buffett herzaman bildiği konularda yatırım yapan bir iş adamıdır. Yeni bir işi öğrenmenin çok zor olduğunu ve bilmediğin işe girmemen gerektiğini savunur hep. Yatırımcılar tarafından teknoloji dünyasına yatırım yapmadığı için zaman zaman eleştirilen Warren Buffett yapılan eleştirilere tebessüm ederek cevap vermiştir: “Anlamıyorum teknolojiden, anlasam niye yatırım yapmayayım?” Warren Buffett 2000’li yıllardaki dot com balonunu önceden tahmin ederek ne kadar tecrübeli ve ileri görüşlü olduğunu göstermiştir..

Çorap da olsa, hisse senedi de olsa fiyatı düşerken satın alırım.

Yatırım yapmanın temel fikri, hisse senetlerine bir iş olarak bakmak, piyasa dalgalanmalarından faydalanmak ve güvenlik marjını bulmaktır.

Sorunlu şirketleri ucuza almaktansa, iyi şirketleri makul fiyatlara almak her zaman daha karlıdır.

En mantıklı yatırım, bir iş gibi ele alındığında yapılır. B.GRAHAM Bir hisse alırken başarılı olmak için o şirketi alıyormuş gibi düşünüp o titizlikte araştırmalarınızı yapın.

Nehrin derinliğini iki ayağınızla birlikte ölçmeye kalkmayın

Bütün istediğimiz, özünü iyi anladığımız, beğendiğimiz insanlarca yönetilen ve gelecek beklentilerine nazaran ucuz fiyatlanmış işlere girmektir.

Daima kendinden daha iyi konumdaki insanlarla birlikte olmak iyidir, senden daha iyi tavırlara sahip olan insanlarla vakit geçir. Zamanla onlara benzediğini göreceksin

Bana iki şirket getirseler, birinde kötü bir iş ancak iyi çalışanlara sahip bir şirket, diğerinde ise süper bir iş ama vasat çalışanların olduğu bir şirket ben 1.’sini seçerim.

Eğer ihtiyacınız olmayan şeyler satın alırsanız, çok geçmeden ihtiyacınız olan şeyleri satmak zorunda kalırsınız.

Harcadıktan sonra kalanı biriktirmeyin, birikimi kenara ayırdıktan sonra kalanı harcayın

Başkaları aç gözlü olduğunda kork ve geride dur, başkaları korktuğunda aç gözlü ol.

Bir firmaya yatırım yaparken, o firmanın topluma ne katacağına ya da ne kadar büyüyeceğine bakmayın. Onun yerine rekabet avantajına ve bu avantajın ne kadar süreceğine bakın.

Dürüstlük çok pahalı bir hediyedir, onu ucuz insanlardan beklemeyin.

Bir yatırımcının en önemli özelliği mizacıdır. Ne kalabalıktan olmaktan, ne de kalabalığa karşı olmaktan zevk almamalısınız.

Para, insanın temel karakteristik özelliği neyse onu öne çıkarır. Görgüsüzsen, paran olduğunda da ‘milyarder bir görgüsüz’ olacaksın demektir

İtibar kazanmak 20 yıl sürer, kaybetmek 5 dakika!

Tarihten öğrendiğimiz en önemli ders, insanların tarihten hiçbir şey öğrenmediği gerçeğidir.

İşe dans ederek gitmiyorsanız o işi bırakın, yüksek ihtimal para kazanamayacak ve servet yaratamayacaksınız

Bir çok şeyi yanlış yapmadığınız sürece sadece çok az şeyi doğru yapmanız yeterlidir.

Fırsatlar her zaman gelmez, eğer altın yağıyorsa büyük bir kova koyun, küçük bir kase değil.

Eğer kendinizi sürekli batan bir gemide buluyorsanız, sürekli yama yapmaya uğraşmak yerine geminizi değiştirin.

Olağanüstü işlerin her zaman olağanüstü sonuçlar çıkarması gerekmez.

Eğer bir hisse senedine 10 yıl sahip olmaya razı değilseniz, 10 dakika bile sahip olmayın.

Başarılı bir yatırım sabır, disiplin ve zaman gerektirir. Ne kadar yetenekli olduğunuz ya da ne kadar efor harcadığınızın bir önemi yok. Bazı şeyler sadece zaman gerektirir. 9 farklı kadını hamile bırakarak 1 ayda bebek sahibi olamazsınız.

1 metrelik bir çukurun üzerinden atlamak istemem, 30 cm’lik bir çukurun üzerinden adım atmak isterim


Resimli Komik Borsa Yorumları ve Espirileri

Tabi her işin eğlenceli yerleri de bulunmaktadır. Yatırım ve finans alanında ne kadar etkin olursanız bazı durumlar size oldukça komik gelebilir. Biz de sizler için özellikle resimli komik borsa yorumları, espirileri ve sloganları derledik.

Borsa komik yorumlar görsellerimizi görelim.

Ayrıca borsa ve yatırım alanlarında yoğun motivasyona ihtiyacınız olabilir. Motivasyon konusundaki resimli sözleri ise bu yazımızda.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.