Evlenme teklifi sözleri sayfasında bu özel anı en güzel şekilde yerine getirmek için kullanabileceğiniz romantik evlenme tekliflerini bulabilirsiniz.


Evlenme teklifi sözleri

Aşk, hiç yoktan köprüler yaratandır; aşk, karanlık yüzünden ertelenmeyecek tek oyundur. Sonsuza dek bu oyuna benimle var mısın?

Bazen bir hikaye tutuşmuş iki eldir, bu hikayenin başrolünde benimle olmak ister misin?

Ben seninle sadece bu dünyada değil ahirette de birlikte olmak istiyorum. Cennete kadar bana eşlik eder misin meleğim benimle evlenir misin?

Bir dakika değil bir saat değil bir gün değil bir ömür boyu benimle olur musun_ Benimle evlenir misin?

Bir varmış, bir yokmuş…” Böyle başlar tüm masallar. Bak; bir varız, bir yokuz, şu dünyada. Ve yaşadığımız şu kısacık zamanda masalım sensin benim. Bilirsin, masallar mutlu sonsuz biter. Benimle bir masalı yaşamaya var mısın?

Bir yuvamız olsun artık. Bize dair, bizi anlatan, bizle dolu. Her şeyi uzaklaştırırken bizi yakınlaştıracak duvarları, pencereleri, odaları, bizle dolu kokusuyla evimiz olsun. İçinde sen olsun, ben olsun, sevgi olsun.

Çoğu zaman uykuya dalmak istemiyorum, sana aşık olmanın gerçekliği rüyalarımdan çok daha harika. Bu rüya sonsuza dek sürsün diye, benimle sonsuz bir uykuya dalmaya ne dersin?

Dünya olsam, güneşim olur musun? Gökyüzü olsam, mavi rengim olur musun? Deniz olsam dalgalarım olur musun? Bir beden olsam, canım olur musun? Bir can olsam, hayatım olur musun?

Eğer seni sevmek ve nefes almak arasında seçim yapmam gerekseydi, son nefesimi “seni seviyorum” demek için kullanırdım. Son nefesimi verene kadar birlikte olmak için, benimle evlenir misin?

Eğer senin bir parçan olmam gerekseydi, göz yaşların olurdum. Kalbinden gelip, gözlerinde doğmak, yanaklarında yaşamak ve dudaklarında ölmek için. Benimle bir bütün olmaya var mısın?

Eğer sevginin, aşkın, dostluğun ve mutluluğun ne olduğunu biliyorsam, senin sayende biliyorum. Sonsuza dek seni hiç yalnız bırakmamama izin verir misin?

Engelli koşan atletler gibi, koştum, atladım, aştım tüm engelleri. Şimdi önümde bir tane kaldı. Eğer onu da geçebilirsem, mutlu yorgun ama gönlünün şampiyonu olmak istiyorum. Benimle evlenir misin?

Geceleri uykun kaçtığında benimle aynı tavana bakar mısın? Benimle evlenir misin?

Geriye dönüp baktığımızda; sadece anlar, anılar olmasın anlatacak. Paylaştığımız yaşam, birlikte yaşanmışlık, beraber yaşlanmaya adanmışlık olsun. Bir ömre sığacak tüm anlar için benimle evlenir misin?

Gözlerinde ki bana bakış, gülümsemende ki iyimserlik, huylarında ki yumuşaklık, burnunda ki kararlılık, doğruda ki inatçılık ve bedeninde ki sımsıcaklık yeter bana. Öylece gel, kendince. Evlenir misin benimle?

Günün geceye, tohumun toprağa, toprağın yağmura, gülün bülbüle, yarımın bütüne hasreti gibi; ışığına, saflığına, bereketine, çokluğuna, naif varlığına muhtaçlığım var. Evlenir misin benimle sonsuzluğa?

Güzelliğin ruhunun aydınlığından, uyumun güzelliğinden, bana getirdiğin düzen uyumundan, kalbimdeki barış düzeninden, içimdeki his bütününden; aşkınla, sevginle gel gel de tamamlansın bu beden.

Hayatımda her şeyin ortağı ve benim diğer yarım olmak için benimle evlenir misin?

Hep beni sana getirecek yollar, senle bana açılacak kapılar, kokunla dolu odalar, seni bende uyutacak yataklar istiyorum. Her şeyden çokta senle anlam bulan sıcacık bir yuva istiyorum. Benimle evlenir misin sevgilim?

Hep senle dolu, benim aşkımla deli, ümitlerimle, hayallerimle bezeli, hem hisli hem içli hem çok güçlü dünyamı senli kılar mısın_ Elimi sımsıkı tutar mısın sevdiceğim?

Huzur bulduğum, aşkı tanıdığım Gözlerinde hayatı bulduğum Bir ömür huzurum olur musun, Benimle evlenir misin?

Ne sana olan hislerimi anlatacak bir bestem, ne güzelliğini betimleyecek bir tablom nede mısraları senle akan bir şiirim var. Ama senle başlayan bir hikâyem ve bana katılırsan mutlu sonla bitecek bir masalım var.

Rakımı tek değil de, aklımda kalbimde ömrümde bir kadın için kaldırmak istiyorum. Sende bardağını alıp benimle rakı içmeye var mısın?

Rüyalarımdan gerçeğime, karanlıktan ışığa geçişime, gündüzden geceme, dünümden yarınıma ortak, sesime, nefesime, sensiz aciz bedenime destek, ruhuma, kalbime, beynime eş ol istiyorum. Gelip hep benimle ol istiyorum.

Seninle güldüm, seninle ağladım ben. Yaşamı sende bulup sende doğdum ben. Tüm aşkım, tüm varlığımla sorsam sana; benimle evlenir misin?

Senle yendim makûs talihimi. Kırdım; umutsuzluğun-mutsuzluğun, kimsesizliğin-yalnızlığın birbirine sıkıca bağlandığı zinciri. Kıymetlim tut elimi. Eşim ol. Bir ömür boyu bırakma.

Sensiz bir hayatı bir an bile düşünmedim. Ömür boyu benimle ol.

Yan yana uyuyamayanlar, yan yana uyanıyor bazı sabahlar… uzaktan…. Her sabaha benimle uyanır mısın?

Yazılan bütün şiirleri, söylenen bütün şarkıları daha iyi anlıyorum artık. Bize yazılmış sanki hepsi. Aşk, nasılda büyütüyor insan kalbini, ben artık kendi şarkımızı dinlemek istiyorum.

Yıllar sonra geriye dönüp baktığımda tüm anılarımda sen ol istiyorum. Benimle evlenir misin?


Resimli Evlenme teklifi sözleri

Yeni hazırladığımız resimli evlenme teklifi sözlerini aşağıdan keşfedebilirsiniz.

Evlilik çok önemli ve hassas bir ortamdır. Bu hayatınıza yön verecek önemli bir karar anıdır. Bu seçimi yaparken ileriyi düşünmeli ve artık bazı şeyleri ciddiye alma vaktinin geldiğini bilmemiz gerekmektedir. Evlilikte saygı, sevgiden önce gelir. Sevgi ve aşk saygının altında evliliği bir arada tutan baharattır. Bunların hiçbirini eksik etmeyin. Bu kutlu günde mutlu olmanızı ve tek yastık da kocamanızı diliyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.