Ayasoyfa sözleri konumuzda Ayasofyanın açılışına özel hazırladığımız resimli ayasofya sözlerini bulabilir ve paylaşabilirsiniz.

Danıştay 10. Dairesi, Ayasofya’nın camiden müzeye dönüştürülmesine dair 24 Kasım 1934 tarihli Bakanlar Kurulu kararını iptal etmesi ile birlikte Ayasofya’nın ibadete açılması serüveni başlamış oldu. Kararın hemen ardından Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN Ayasofya’nın 86 yıl aradan sonra tekrar aslına rücu ettirecek kararı paylaşarak altına “Hayırlı Olsun” mesajını bırakarak müjdeyi cümle İslam alemine verdi.

Lozan Antlaşmasının yıl dönümüne denk gelen 24 Temmuz’da ibadete açılacağını duyuran Sayın Erdoğan, yaptığı konuşmasında en dikkat çeken cümlelerinden bir tanesi “Ayasofya’nın dirilişi, Mescid-i Aksa’nın özgürlüğe kavuşmasının habercisidir” oldu.

Ayasofya İle İlgili Resimli Sözler

Ayasofya cami ile ilgili resimli sözlere yer verdiğimiz konumuza yakında ayasofya sözleri ile güncelleme gelecek. O zamana kadar resimli ayasofya sözlerini paylaşmayı ve sosyal medyada estirmeye başlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.