Arefe günü mesajları sayfasında, ramazan bayramı ve kurban bayramı öncesi Arefe gününün anlamını sevdikleriniz ile paylaşabileceğiniz en güzel arefe günü mesajlarını derledik.

Bu güzel ve anlamlı arefe gününde, yarınki bayramı kutlamak için ramazan bayramı kutlama mesajları konusunu da ziyaret etmenizi ve sevdiklerinizle bu güzel zamanları paylaşmanızı öneririz.

Arefe günü bayramın ilk gününden bir önceki gündür. Arefe günü bayramın müjdelendiği gündür. Bu günde bayrama hazırlıklar yapılmaktadır. Günün anlamını ve önemini sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabilmeniz, sevdiklerinize mesaj atabilmeniz için en güzel resimli arefe günü mesajlarını aşağıdan bulabilirsiniz.

Arefe Günü Mesajları

Allahın kullarını cehennemden en çok azad ettiğin gün arefe günüdür.

Kim AREFE günü oruç tutarsa 2 yıl oruç sevabı alır. Ve her kim bunu birine hatırlatırsa 80 yıllık ibadet sevabı alır

Arefe günü Ramazan bayramından ve kurban bayramından önceki güne verilen isimdir. Türkiye de Ramazan bayramından öncede kutlanan bu günün anlam ve önemi çoktur. Özellikle kurban bayramından önceki arefe günü kutlanan ve yapılan ritüeller ile hacca giden hacı adayları için çok şey müjdelenmiştir. Özellikle Arefe günü yapılan ibadetlerin Allah’a daha çok yakınlaştırdığı, bu günde Allah’ın kullarının yaptığı ibadetleri görerek onları cehennem azabından Azad ettiği hadislerde de belirtilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.