8 mart kadınlar gününün tarihteki önemi, Kadınlar günü resimli sözleri, Kadınlar günü mesajlarını içeriğimizden bulabilirsiniz.

8 Mart Kadınlar Günü

Kadınlar günü her yıl 8 Mart tarihinde kutlanmaktadır. Bu özel ve güzel günde kadınlara yapılan haksızlıklar, cinsiyet ayrımcılığı, tecavüz, şiddet gibi konulara dikkat çekilir. Kadınlar gününde kırmızı güller dağıtılır. Kadınların dünyamızda uğradığı haksızlıklar her geçen gün artmaktadır. Özellikle Türkiye’ de tecavüz, şiddet ve cinsiyet ayrımcılığı oldukça fazla olmasının yanında artmayada devam etmektedir. Kadınlar günü tarihçesi 8 Mart 1857’ye dayanmaktadır. New York’ ta fabrika işçisi olan kadınların ayaklanması ile yapılan grev tarihe geçmiştir. O tarihten bu yana kadınlar günü her yıl kutlanmaktadır. Bu olay ile birlikte Amerika’da yapılan işçilere karşı kötü şartlar düzelmeye başlamıştır. Özellikle kadınların gün içerisinde 16 saat çalışması, insanlık dışı davranışlara ve şartlara maruz kalmaları grev sonrası azalmaya başlamıştır.

Emekçi kadınlar, anneler, tecavüz ve şiddet görmüş her kadının kadınlar gününü kutlamayı unutmamak gerekir. Kadınlar olmadan daha iyi bir dünyada daha sevgi dolu yaşamak imkansızdır. Annelerimizin de birer kadın olduğunu unutmadan etrafımızda ki kadınlara davranmak gerekiyor.

Resimli Kadınlar Günü Mesajları

Aşağıda yer alan resimli güzel sözleri sosyal medya hesaplarınızdan paylaşarak kadınlar gününe dikkat çekip kutlama yapabilirsiniz.

8 Mart Dünya Kadınlar Gününde, saygıdeğer Türk ve Dünya kadınlarına sağlık ve mutluluk dolu bir gelecek diliyorum.

Aslında senin küçük bir kopyanım. Umarım senin kadar sevgi dolu olurum.. Kadınlar günün kutlu olsun.

Ateş karşısında bozulmayan altın, altın karşısında bozulmayan kadın; kadınlar günün kutlu olsun.

Cumhuriyetimizin odak noktasında yer alan kadınlarımız, modern ve çağdaş günlere gelmemizde önemli görevler başarmışlardır. Kadınlar gününüz kutlu olsun.

Senin sevgin dünyamı ısıtan tek güneştir. Hiç ışığın eksilmeyecek biliyorum. Varlığınla mutluyum.

Bütün dünya kadınlarına sağlık, mutluluk ve esenlik dolu günler diliyor, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.