Ressam Serge Marshennikov, Ufa (Başkortostan-Başkurdistan, SSCB) 1971 yılında doğdu. Annesi Serge,i çocukluk döneminde çalışmaya teşvik ederek kendisinin katıldığı özel öğretmenler ile sanat çalışmalarına devam etti. O, suluboya ve pastel resimlerinden çok sayıda ödül aldıktan sonra, Serge profesyonel bir ressam olmaya karar verdi.
1995 yılında Ufa Sanat Koleji’ni bitirmiş ve daha sonra St Petersburg Güzel Sanatlar Akademisi Repin, Rusya’nın en prestijli sanat akademileri birinde eğitimine devam etti.
Akademisinin en yetenekli mezunlarından biri olarak, Serge Akademisyen olarak stüdyoda, Akademi Rektörü Profesör Milnikov,a lisansüstü çalışmalarına kalmak için teklif edildi.
Serge ilk solo sergisi, 1995 yılında anavatanı UFA galerisi “Sangat“da oldu.
Gösteri başarılı oldu ve Sanatçılar Birliği galerisinde sergilemek üzere davet edildi. O zamandan beri Serge St Petersburg ve Ufa,da sergilendi.
Eserlerine çok talep olduğu icin onun fiyatları sürekli yükseliyor.
Serge resimleri Grace Müzesi (Abilene) Modern Sanat Müzesi (El Paso),da düzenlenmiş olup ve Rusya, İngiltere, Danimarka, Fransa ve Japonya’da birçok önemli özel koleksiyonlarda bulunmaktadır.
Serge en büyük etkilendigi Andrew Wyeth ve Lucian Freud‘un vardır. Daha çağdaş dönemden itibaren, Jeremy Lipking eserlerini seviyor. Serge evli ve 7 yaşında bir kızı vardır. Onun tablolarından birine sahip olmak istiyorsanız lütfen web portalini ziyaret ediniz!

Serge-Marshennikov-tr-art-2

Serge-Marshennikov-tr-art-3

Serge-Marshennikov-tr-art-1

Link

Araştırma/Forschung/Research: Yakup Icik

7 YORUMLAR

  1. Selcukcugum eger ben konu olarak ressamlari isliyorsam tablolarida gercektir. fotograf, yagliboya, pastel, karakalem, suluboya (deger-eskilik dereceleri de dahil) vb..anlayabilecek biraz bilgi birikimim var (cünkü gecmis yillarda bu isin alim-satimini yaptim) bundan sonra burada dünyanin en güzel ve en basarili ressamlarinin sanat eserlerini haftada bir makaleci.com,da sergileyecegim. göresel sanata uzak kalmis bir toplum olarak sanata bakis acimizin farkli ki önyargilardan arinabilme düsüncesi ile ülkemizden ve dünyadan ressamlari eserleri ile sunmus olacagim…

  2. sergilerine katildigim ve sahsen tanistigim daha bir cok ressam ve eserlerini burada sunmak bana keyf verecektir, böylelikle türklerin sanata ve sanatciya bakis acisini da görmüs olacagim. ilerleyen zamanlarda “asla inanmiyorum” diye hayiflanacaginiz olagan üstü yetenekli ressamlar ve muhtesemden de öte tablolarini göreceksiniz… yasar bey ilginize tsk..ederim..

    sevgim kere…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.