En İyi Ekran Kaydetme Programları - PC Ekran Yakalama
En İyi Ekran Kaydetme Programları - PC Ekran Yakalama

Bu yazımızda sizler için bilgisayarda ekran yakalamak için gereken programlardan ve bu programların özelliklerinden bahsedeceğiz. Sizin için derlediğimiz bu programlar arasında ücretli olanlar da var ücretsiz olanlarda ancak bulabileceğiniz en iyi ücretsiz programları da zaten listemize yerleştirdik. Gelin en iyi ekran kaydetme programları neler, yakından bakalım.

Bazen oyunlarda veya normal kullanımda acil olarak ekran kaydı almak isteyebiliriz veya Youtube tarzı platformlar için video çekiyor olabiliriz. Sizlere kullanabileceğiniz en iyi özelliklere sahip ve ücretsiz programları derlemeye çalıştık. Bu listemizde zaten göreceğiniz üzere ilk sıralarda daha çok ücretsiz olanlardan bahsettik.

En İyi Ekran Kaydetme Programları ile Ekran Yakalama

Evet çoğu kişi ücretsiz programlar kullanmak istiyor. Yazımızda Windows kullanan herkes için birçok özelliğe sahip ücretli veya ücretsiz programı derledik. Bu programlar içerisinde hem ekran kaydetmek için hem de Twitch veya Youtube üzerinden yayın açmak için kullanabileceğiniz programlar mevcut. Verdiğimiz liste içerisindende en beğendiğimiz bir kaç programın ayrıntılarını vereceğiz.

En İyi Ekran Kaydetme Programları

 • OBS,
 • Windows Oyun Çubuğu,
 • Bandicam,
 • Ezvid
 • Camtasia
 • TinyTake, 
 • Apowersoft,
 • Loom,
 • Icecream Scren Recorder,
 • ScreenCast-O-Matic,
 • iSpring Free Cam,

Windows Oyun Çubuğu

En İyi Ekran Kaydetme Programları Windows Oyun Çubuğu

Öncelikle çok uzağa bakmanıza gerek yok. Windows ile dahili bir şekilde gelen hazır bir ekran kaydedici programına sahipsiniz. Peki Windows Oyun Çubuğu programı nasıl kullanılıyor? Windows + G kısayolunu kullanır kullanmaz program arayüzü gelecektir. O kısımdan hem kayıt alabilir hem de performans değerleri gibi değerleri inceleyebilirsiniz. Daha çok oyunlarda klip almak için tasarlanmış programı masaüstü görüntü almak için de kullanabilirsiniz.

OBS Studio

obs stuido

OBS nadir bulunan tarzda tamamen ücretsiz bir yayın ve ekran kaydetme aracıdır. Ücretli satılan rakiplere nazaran daha çok özelliğe ve kusursuz yayın yapma imkanlarına sahiptir. Daha çok Twitch gibi platformlarda yayın açan kişiler tarafından kusursuz yayın açmak için kullanılsa da ekran kaydetmek için de oldukça uygundur.

Ayrıca sadece ekran yakalama değil farklı sahneler ekleme, sahneler arasından geçiş yapma, banner ekleme gibi birçok imkan sunmakta. Yayın açıldığında açılır paneller, bannerlar farklı sahnelerin hepsini bu programdan ayarlayarak yapabilirsiniz. Ayrıca son olarak mp4 formatında kayıt yaptığı için video boyutları diğer programlara nazaran daha küçüktür.

Bandicam

bandicam
bandicam

Nitekim zirvede yer alan ekran kaydetme programlarından biri ise Bandicam‘dır. Oyun, webcam, masaüstü gibi birçok şekilde kayıt almanızı sağlamakta. Ayrıca diğer programlara nazaran oyunlardaki grafik kalitesini daha iyi aktarmak amacıyla daha çok kullanılmakta. Bu programı kullanırken dikkat etmeniz gereken çektiğiniz videoların oldukça yüksek boyutları olacak. Bu videoları montajladıkça boyutları o kadar artacak onun için bu kalite için upload hızınızın yüksek olmasına dikkat edin. Programı filigranla beraber ücretsiz kullanabilirsiniz ancak 39 dolara satın alarak sayısız imkandan da yararlanabilirsiniz.

Bu yazımızda sizler için video çekmek için kullanabileceğiniz programları derledik. Eğer Youtube, Twitch gibi platformlar için video çekiyorsanız telifsiz müzik bulabileceğiniz siteler içinde bu yazımızdan listemize bakabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.