Adobe Premiere Rush Nedir, Ne İşe Yarar?

Sosyal medya ve dijital olarak geldiğimiz noktada artık videolar daha da önemli bir yere geldi. Haliyle video düzenleme ve montaj konular oldukça dikkat çekmekte. Özellikle Youtube için video düzenleme programları veya yeni başlayanlar için montaj programları adında birçok merak edilen konu bulunmakta. Bizde bu hususlara da değinecek şekilde Adobe Premiere Rush programı nedir, ne işe yarar ; anlatacağız.

Piyasada birçok video düzenleme aracı bulunmakta. Ancak her programın ithaf ettiği kitle farklı olabiliyor. Bu konuda seçilecek programın size ithaf edip etmediğine dikkat etmeniz gerek. Biz yazımızda bu noktalara dikkat edecek şekilde sade bir anlatıma dayandırarak konuya değineceğiz. Konuya geçmeden de eğer diğer Adobe programlarını merak ediyorsanız bu yazımızda tüm Adobe programlarını anlattık.

Adobe Premiere Rush Nedir

Adobe Premiere Rush adından belli olduğu gibi Adobe Premiere uygulamasının bir türüdür. Alanın tüm ihtiyaçlarını gözeten Adobe Premiere profesyonel bir video düzenleme aracıdır. Adobe Premiere Rush ise daha çok yeni başlayanlara veya pratik düzenleme yapmak isteyenlere hitap eder.

Adobe Premiere Rush Nedir

Rush sayesinde vlogger veya farklı cihazlardan çevrimiçi düzenleme yapmak isteyenler için ideal özellikler sunar. 2018 yılında piyasaya hem PC hem mobil için çıkmıştır. İster telefondan düzenleme yapıp bilgisayarda kullanın isterseniz tam tersi veya ikisini de kullanın. Ayrıca mobil video düzenleme araçlarının arasında da iyi bir yerde diyebiliriz.

Rush için gelen eleştirilerin çoğu uygulamanın diğer uygulamalara nazaran basit özellikleri olmasıdır. İlk çıktığında hızlandırma gibi birçok özelliği barındırmamasından dolayı eleştirilen uygulama şuan ithaf ettiği kitlenin ihtiyaçlarını karşılamakta yeterli diyebiliriz.

Adobe Premiere Rush ne işe yarar?

Adobe Premiere Rush ile daha çok mobil platformlara yönelik özellik bakımından basit videolar montajlayabilirsiniz. Youtube’dan sonra Instagram, Tik tok gibi mecralarda video paylaşma yaygınlaştıkça bilgisayardan düzenleyip mobile geçmek oldukça zorlayabiliyordu. Artık bu uygulama sayesinde aygıtlar arasında videolar montajlamak ve aktarmak daha hızlı .

Yukarıda Adobe Premiere Rush kullanılmış örnek bir video görüyorsunuz. Bu tarz gezi ve vlog tarzı videolar çekenler için çok pratik bir uygulama diyebiliriz.

Adobe Premiere Rush ücreti nedir, ne kadar?

Adobe Premiere Rush ücretsiz bir programdır. İster mobil ister bilgisayar için kullanılabilir. Diğer Adobe programlarını tüm güncel fiyatlarını buradan öğrenebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.