Adobe Bridge Uygulaması Nedir, Ne İşe Yarar?

Adobe, bilgisayar tabanlı bir tasarımcının ihtiyacı olabilecek tüm yararlı uygulamaları bir araya getirmeyi hedefler. Bu hedef doğrultusunda aslında direk bir tasarım aracı olmayan Bridge uygulamasını da yayınlamıştır. Adobe Bridge, temel anlamda dijital varlık yönetim aracıdır. Gelin dilerseniz Adobe Bridge uygulaması tan anlamıyla nedir ve ne işe yarar, görelim.

Adobe Creative Cloud tüm programlar yazımız altında sizler için tüm adobe programlarını inceliyor ve ne işe yaradığını anlatıyoruz. Neredeyse tüm Adobe programlarında dediğimiz gibi bu uygulamaların en büyük artılarından biri ise bir biriyle eş zamanlı ve ortak çalışabilir olması. Bu noktada ise anlatmak istediğimizi Bridge tam anlamıyla ortaya koymakta.

Adobe Bridge Uygulaması Nedir, Ne İşe Yarar?

Adobe Bridge Uygulaması Nedir, Ne İşe Yarar?

Bridge kelimesi Türkçede köprü anlamına gelmektedir. Aslında adından da anlaşıldığı gibi Adobe Bridge, tasarım programlarının arasındaki köprü görevindedir. Yani şöyle söyleyebiliriz: Adobe Bridge, Adobe’nin diğer yazılımlarıyla beraber kullanabileceğiniz son derece etkili dijital varlık yönetimi ve köprü yazılımıdır.

Tabi Adobe Bridge’i tanımlayabilmek için öncelikle dijital varlık yönetim yazılımı ne demek, onu öğrenmeliyiz. Bu tarz yazılımlara en basit örnek olarak klasör gezgini diyebiliriz. Adobe Bridge de klasör gezgini gibi tasarımlarınızı bulabileceğiniz, aratabileceğiniz ve eş zamanlı düzenleyip kategorize edebileceğiniz bir uygulamadır. Ayrıca özellikle Adobe yazılımlarıyla birlikte kullanılması da proje geçişlerinin, düzenlemelerinin veyahut yayınlamaların daha hızlı hale gelmesini sağlamaktadır.

Adobe Bridge Programı

Tabi Bridge dijital varlık yönetimi yazılımı dedik ama daha çok görsel dosyalar için kullanır. Örneğin Adobe Photoshop ile bir fotoğraf düzenlerken üst menüdeki bridge logosuna tıklayarak bilgisayarınızdaki tüm görselleri kategorize halde ayrıntılarıyla görebilirsiniz. Bu durum tasarım işlerinizde iş yükünü oldukça hafifletmektedir.

Ayrıca etiketleme veya anahtar kelime ekleme özellikleri sayesinde Adobe Bridge, görselleriniz arasında dolaşmanızı büyük ölçüde kolaylaştırır. Bu tüm özellikleriyle Bridge maalesef 2008 yılında gelişime kapatılmış ancak hala yoğun bir şekilde Adobe tasarım programlarıyla kullanılmaya devam edilmektedir.

Adobe Bridge İndir

Adobe programlarını sıklıkla kullanan biriyseniz özellikle Photoshop için tartışılmak şekilde önerilen Bridge uygulamasını indirebilirsiniz. İster Creative Cloud ile beraber isterseniz şu linkle programı indirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.