Kategoriler
Deneme Yazıları Doğa ve Yaşam Genel Konular Günlük hayat Kadın ve Erkek Yazıları Toplumsal Konular Zayıflama Yöntemleri

Popüler Diyetler

Kış mevsimindeyiz ve bu mevsimde genelde herkes yaza fit girmek için daha çok spor yapar, diyetler uygular. Ancak doğru adımları uygulamadığınız takdirde spor yapmanın ya da ağır ve sıkı diyetlere girmenin hiç bir anlamı olmayacaktır. Eğer gerçekten zayıflamak istiyorsanız ve zayıflayabileceğinize inanıyorsanız bunu yapamamanız için hiç bir sebep yoktur. Sadece doğru noktalara dikkat etmeniz büyük önem taşır bu unutulmaması gereken en önemli kuraldır.

Popüler Diyetler
Popüler Diyetler

Popüler olan diyetlere baktığınızda birçoğunda dikkatinizi çekecek en önemli şey neredeyse tek tip besin ağırlıklı diyetler olmalarıdır. Tek tip besin ağırlıklı diyetler uygulamanız kısa süreli bir zayıflama sağlasada aynı şekilde kısa bir sürede sağlığınızın elinden gitmesinide sağlarlar. Böyle bir zayıflama ne yazık ki kalıcı olmadığı gibi üstüne kilo almanıza da sebep olur. Ama ne yazık ki o hırslı zayıflama isteği kısa sürede kilo verebilmenin çekiciliğiyle ortada açıkça görünen riskleri görmezden gelmenize sebep olur.

Bazı popüler diyetler de yemek yeme saatleri belirlendiği gibi aynı zaman da su içmeniz gereken saatler ve suyun miktarı dahi belirlenmiştir. Hiç bir diyet uzmanı böyle bir ayrıntıyı savunmadığı gibi kesinlikle karşı da çıkmaktadırlar. Vücudumuzun özellikle zayıflamaya çalıştığı dönemlerde oldukça fazla miktarlarda suya ihtiyacı vardır. Bunu sağlıksız bir diyetin uyarılarıyla kısıtlamak oldukça yanlış olduğu gibi zararlıdır da. Vücutta yakılan yağlar tüketilen su ile birlikte vücuttan atılır. Bu durumda zayıflamak istiyorsanız günde içmeniz gereken su miktarı 3-3.5 litre arasında olmalıdır. Popüler diyetler de su kısıtlamasına gidilmesinin sebebi ise suyun vücutta şişlik yaratmasının engellenmek istenmesi ve kişinin kendini çok daha hafif hissetmesinin sağlanmak istenmesidir.

Popüler diyetlere inanılıp uygulanılmasındansa birkaç ufak püf nokta ile fazla kilolarınızdan kurtulmanız mümkün. Sağlığınızla oynamak yerine çok daha sağlıklı bir şekilde hayalini kurduğunuz vücuda ulaşabilirsiniz.

“Popüler Diyetler” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.