Kategoriler
Google servisleri

Orkut veda eder, google + ilk sıraya girer!

10 yıllık orkut serüveni googlenin mezarını kendi elleriyle kazdığı projeler arasına girer arkadaşlar. Her ne kadar deneme şansım olsada hatırlamadığım bir zamanlardaydı. Çokda kullanmadım açıkçası, ben googledeki sosyal ağı google+ olarak bildim hep. Ama hiç popüler olamamış orkut projesinin nasıl oluyorda bu zamana kadar gelebildi hayret ediyorum. Malum google projelerini genel bir mantık ile yürütür. Google + daha ağır bastığı ve diğer youtube, blögger gibi servisleri için daha fazla zaman, para harcamayı uygun gördüğünden, olumsuz bir gidişatı olan orkut’a veda etme kararı aldı.

Orkut bir Türk projesiydi ve 10 yıl önce google tarafından satın alınarak bu alanda ilerlemesi için geliştirilmişti. Orkut’u kullananlar içerisindeki bilgileri 30 Eylül 2014 e kadar veda etsinler, bu zaman diliminden sonra kapanacak tır. Ancak içerisindeki verileriniz 2016 eylülüne kadar indirilebilir ve erişilebilir olacak. Bunları indirerek farklı google projelerine (google+ gibi) aktarabileceksiniz..

Yazar selçuk KILIÇ

Bende 1 yumurta var, sende 1 yumurta var. Ben sana 1 yumurta versem, sen bana bir yumurta versen, bende 1 yumurta sende 1 yumurta olur.Bende 1 bilgi var, sende 1 bilgi var. Ben sana 1 bilgi versem, sen bana 1 bilgi versen, bende 2 bilgi, sende de 2 bilgi olur - Konfüçyüs - Yazilarimi artik kuaza da yayinliyorum (zamanim oldukca) :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.