Kategoriler
Ekonomi Dünyası Genel Konular

Organizasyon ile İlgili Kavramlar

”Organizasyon, belirli amaçlar doğrultusunda kişilerin çabalarını birleştirdikleri yapılandırılmış bir süreçtir.”

“Organizasyon, bir yönetim fonksiyonudur.”

“Organizasyon, insan-iş-teknoloji faktörlerini birleştiren bir sistemdir.”

“Organizasyon, sosyal bir varlık, sosyal bir sistemdir.”

“Organizasyon, bir işletmedeki işleri, mevkileri, iş görenleri ve aralarındaki otorite ve haberleşme ilişkilerini gösteren bir yapıdır.”

Yönetim ve organizasyon kavramları daima birlikte kullanılırlar. Bunun nedeni, işi birden fazla kişinin yapmasından kaynaklanan beraber çalışma yapısına dayanmasıdır. Yöneticiler, belirli bir organizasyon içinde çalışır ve amaçlarını gerçekleştirmek için çaba harcarlar. Aynı zamanda yönetici, verdiği kararlarla organizasyon yapısını oluşturmaya çalışarak, yapı ve işleyişte gerekli gördüğü değişiklikleri yapar. Bu şekilde organizasyon, yöneticinin amaçlarını gerçekleştirdiği bir çeşit oyun alanı olur. Organizasyonsuz yönetici düşünülemez. Yönetici verdiği kararlarla organizasyonun yapı ve işleyişini etkiler. Bu açıdan da organizasyon, yöneticinin amaçlarını gerçekleştirmek için kullandığı bir araçtır. Yönetici bilgi, yetenek ve becerilerini kullandığı bu süreçte, içinde yer aldığı ortamı hem etkiler hem de ondan etkilenir.

“Organizasyon ile İlgili Kavramlar” için 6 yanıt

tekneyatkiralama.gen.tr gerçekleştirmek istediğiniz her türlü görüşme ve toplantılar için gerekli organizasyonu yapmaktadır. Bunun için istediğiniz tekne ve yatları seçebilirsiniz. Ayrıca görüşme ya da toplantılarınız boyunca verilecek ikramlardan çalmasını istediğiniz müziğe kadar tüm detayları belirtebilirsiniz.

BogazdaGeziTuru.Net ayrıcalığıyla teknede istediğiniz türde eğlenceli partiler verebilirsiniz. Aileniz, sevdikleriniz, arkadaşlarınız veya yakın dostlarınızla unutulmaz bir eğlence yaşamak istiyorsanız teknede parti fırsatı tam size göre.

Uçak biletleri, sürekli lazım olabilecek şeylerden biridir. Yolculuğun daha kısa sürmesi, seyahatin daha keyifli hale gelmesi için tercih edilmesi gereken bir seçenektir.

Ucuz uçak bileti ve otobüs bileti sadece fiyat yönünden uygun olmaktadır. Yoksa sağladığı avantajlar diğer biletler ile aynı olmaktadır. Yani herkes ile aynı hizmetleri alırken herkesten daha düşük bilet ücretleri ödemiş olursunuz. Artık yüz binlerce kişi böyle seyahat ediyor ve bu avantajlı durumlar ile aile bütçelerine inanılmaz katkı sağlıyor. Ya siz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.