Kategoriler
Doğa ve Yaşam Günlük hayat Sağlık Toplumsal Konular

Organik Gıda Alırken Tasarruf Etmenin Yolları

Organik Gıda Alırken Tasarruf Etmenin Yolları
Günümüzde GDO’lu ürün karmaşından sonra organik ürünler piyasaya hakim olmaya başlamıştı. Fakat organik ürünlerin fiyatlarında ciddi anlamda bir yükselme söz konusu ve bu fiyat yükselmesi maalesef tüketicinin cebine olumsuz yansımaktadır. Peki, hem organik gıdayı çok tüketmek hem de ucuza tüketmenin yolunu arıyorsanız aşağıda anlatacaklarımız tam size göre.
1- Kendi Besinlerinizi Yetiştirin: Bunu yapmak için büyük bir bahçenizin olmasına gerek bile yok. Balkonunuzda ya da apartmanınızın bahçesinin belir bir yerinde kendi besininizi kendiniz yetiştirebilirsiniz. Ayrıca, bu besinleri kendiniz yetiştirirken yetiştirme metodlarını bilir ve içiniz rahat olarak tüketebilirsiniz. Belki bu yetiştirecekleriniz size her öğün için yetmez fakat, en azından belli zamanlarda dışarıdan bu besinleri para karşılığı almayarak tasarruf etmiş olursunuz.
2- Büyük Marketlere Gidin: Büyük marketlerde tamamen tüketiciyi ucuza sunma mantığı ve organik gıdalarda tek bir ürün yelpazesi olmadığı için, genellikle aradığınız organik gıdayı ucuza bulabilirsiniz. Çünkü, bir üreticinin ürettiği ürünün aynısını diğer organik gıda üreticileri üretiyor ve aynı markette size sunuyorlar. Bundan daha güzel bir şey olabilir mi?. Tek yapmanız gereken ucuz ve iyi olanı tercih etmek. Bırakın üreticiler fiyatlarını sizin için düşürsünler. Karlı çıkan siz olun. 178
3- Organik Gıda Satan Çiftliklere Gidin: Genellikle bu çiftliklerin veya üretim yerlerinin, hemen yanında kendi satış mağazaları olmakta ve diğer bulabileceğiniz her yerden daha ucuza bulabilmek şansınız olabilmektedir. Çünkü, herhangi bir ürünü satarken araya aracı girdiği zaman aracının üstlendiği masraflar size yansımaktadır. Fakat, bu yerlere gider iseniz , istediğiniz ürünleri normal fiyatından ucuza bulmanız olasıdır.
4- Organik Gıda Satan Websitelerini Ziyaret Edin: Bu websitelerinde zaman zaman indirime girmiş ürünleri ucuza alabilirsiniz. Bazı siteler kargo ücretini de karşılar iken bazı siteler belli bir miktar alışverişten sonra kargoyu ücretini karşılamaktadır. Bu siteleri hem indirim hem de aradığınız ürünü ucuza bulmak için takip edin.

Yazar selçuk KILIÇ

Bende 1 yumurta var, sende 1 yumurta var. Ben sana 1 yumurta versem, sen bana bir yumurta versen, bende 1 yumurta sende 1 yumurta olur.Bende 1 bilgi var, sende 1 bilgi var. Ben sana 1 bilgi versem, sen bana 1 bilgi versen, bende 2 bilgi, sende de 2 bilgi olur - Konfüçyüs - Yazilarimi artik kuaza da yayinliyorum (zamanim oldukca) :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.