Ramazan ayı bugün bitiyor ve yarın bayram başlıyor. Ramazan bayramının önemi, anlamı ve bayramda gönderebileceğiniz mesajları sizler için derledik.

Ramazan Bayramının Önemi

Ramazan diğer adıyla şeker bayramı aslında oruç tutanların bayramı olarak ilan edilmiştir. Bir ay boyunca oruç tutan kişilerin yaşadığı zorlu süreçten sonra gelen ilk günler bayram olarak kabul edilmiştir. Bu yüzden bayram boyunca oruç tutmamak gerekir. Üç günlük bayramınilk gününde Şevval ayına girilir. Bayramda ilk gün yapılan ilk kahvaltı oruçtan sonra yapılan ilk kahvaltıdır. Buda oruç tutanlar için bayram sayılır. Ramazan bayramında çocuklara şeker vermek gelenek haline gelmiştir. Bu yüzden bu bayram Şeker bayramı olarak da bilinen bir bayramdır. İslamda bayramlar önemlidir. Ramazan bayramı da öncesinde Kadir ve Regaib gecesi gibi önemli geceleri bulundurduğu için Müslümanlar açısından daha önemlidir. Bayramlarda kaynaşmak, küs olunanlarla barışmak, birlik ve beraberlik içerisinde güzel zamanlar geçirmek gerekir.

Ramazan Bayramını güzel geçirmek için özellikle büyüklerinizle bayramlaşmaya gidin. Onlar bayramlara önem verir. Çünkü çoğu sadece bu günlerde kalabalık ortamlarda özlediği eski aile sıcaklığını bulmaktadırlar. Bir gelenek haline gelen kapıya gelen çocuklara mutlaka şeker vermeye çalışın. Onlar için bayramın en güzel yanı aldıkları şeker, çikolata ve cep harçlıklarıdır. Bayramın ilk günü sabah namaza gitmek sadece dini açıdan değil kaynaşma açısından da önemlidir. Kültürümüzü, geleneklerimizi en iyi gelecek nesillere aktarmak için onları layıkıyla yaşatmak gerekir.

Resimli Ramazan Bayramı Mesajları

Gelişen teknoloji ve sosyal medya sayesinde artık çoğu kişi genellikle internet ortamından özel günlerin kutlamasını yapıyor. Resimli Ramazan Bayramı mesajlarını sevdiklerinize gönderebilir yada sosyal medyadan paylaşarak bu günü sevdiklerinizle kutlayabilirsiniz. En güzel resimli Ramazan Bayramı mesajları;

resimli ramazan bayramı mesajları-1
resimli ramazan bayramı mesajları-2
resimli ramazan bayramı mesajları-3
resimli ramazan bayramı mesajları-4
resimli ramazan bayramı mesajları-5
resimli ramazan bayramı mesajları-6
resimli ramazan bayramı mesajları-7
resimli ramazan bayramı mesajları-8

Ramazan Bayramı Mesajları

Ramazan Bayramı gibi önemli zamanlarda herkes bu sevinci, mutluluğu sevdikleri ile paylaşmak ister. Artık eskisi gibi kimse kimseyi ziyaret etme zahmetine maalesef girmiyor. Bunun yerine mesajlar ve aramalar ile bayramlar kutlanıyor. Uzakta olan ve sevdiklerinin bayramını kutlamak isteyenler genellikle mesajları tercih ediyor. Ramazan bayramında sevdiklerinize gönderebileceğiniz en güzel mesajlar;

Damağınızı, ruhunuzu ve çevrenizi tatlandıran, mutlu, umutlu, bereketli bir bayram dileriz.

Hep bir arada, sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle, Ramazan Bayramınız kutlu olsun!

Şeker tadında bir Ramazan Bayramı diler her şeyin kalbiniz kadar güzel olmasını temenni ederiz iyi bayramlar…

Güzellik, birlik, beraberlik dolu, her zaman bir öncekinden daha güzel ve mutlu bir Bayram diliyoruz. Büyüklerimizin ellerinden küçüklerimizin gözlerinden öpüyoruz.

Hayat yaşamayı, vefa hatırlamayı, dostluk paylaşmayı, özel günler ise hatırlamayı bilenler için vardır. Ramazan Bayramınız mübarek olsun.

Benim ömrümde ırmaklar vardır sularında hayallerimi yüzdürdüğüm, benim ömrümde sevdiklerim vardır bayramlar ayrı geçince üzüldüğüm. Ramazan Bayramınız mübarek olsun!

En delice esen seher yeli, en güneşli günler, en parlak gecedir bayramlar. Ramazan Bayramınız kutlu, her şey gönlünüzce olsun.

Kardeşliğin doğduğu, sevgilerin birleştiği, belki durgun, belki yorgun, yinede mutlu, yine de umutlu, yine de sevgi dolu nice bayramlara…

Allah’a şükürler olsun. Ramazan Bayramı bereketiyle, bolluğuyla gelsin, tüm insanlık için hayırlara vesile olsun. Bayramınız Kutlu olsun…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.