Kadınlar Gününde Erkeklerin Yapması Gerekenler 4

Bugün günlerden 8 Mart Dünya Kadınlar günü… Bir anne, bir eş, emekçi olan ve günümüz dünyasında taciz, tecavüz ve şiddet gören kadınların günü… 

Kadınlar gününde her ne kadar kadınlara yapılan haksızlıklar, kötü davranışlar, eşitsizlik gibi konular konuşulsa da çoğu erkek hayatında önemli bir yere sahip olan kadınlar için bir jest yapmamaktadır. Sizi doğuran, büyüten, bir erkek olmanızı bir kadın sağlar, daha sonra size bir evlat veren, çamaşırınızı yıkayan, yemeğinizi yapan, yuvayı kuran da yine bir kadındır. Erkeklerin doğumdan ölümüne kadar büyük bir emek veren kadınların günü olan bugün de onlara ne kadar değerli olduklarını hissettirmek onlar bir nebze sizin için önemli olduklarını gösterecektir. Kadınlar gününde erkeklerin yapması gereken davranışlar;

Teşekkür Edin

Hayatınızda olan kadınlara bugün size yaşattıkları tüm güzel anlar için anlamlı bir teşekkür edin. Çoğu kadın duygusal düşünür bu yüzden sandığınız gibi tüm dertleri pahalı hediyeler değildir. Onlar için anlamlı sözler ile telaffuz edilmiş bir teşekkür bile yeterli olacaktır. En başta annelerinize sizi büyüttüğü, altınızı temizlediği, hastalandığınızda gece başınızda beklediği ve bunun gibi bir çok fedakarlık yaptığı için elinden öpüp teşekkür edin.

Teşekkür Edin

Karanfil Hediye Edin

Kadınlar gününde karanfil dağıtılır. Çoğu kişi kadınlar gününde neden karanfil dağıtıldığını bilmez. Kırmızı karanfiller özgürlüğün sembolüdür. Kadınlarında özgür bir birey olduğunu kabul ettiğinizi göstermek amaçlı kırmızı karanfiller dağıtılır. Ayrıca kırmızı karanfiller hakkında diğer bir önemli noktada ucuz olmasıdır. Bir kadına çiçek vermek için pahalı bahanesi olmadan ucuza kırmızı karanfiller satılmaktadır. Belki de kadının paraya değil de düşünceye, sevgiye ve ilgiye ne kadar muhtaç olduğunu anlayabilesiniz diye.

Karanfil Hediye Edin

Sadece Kadınlar Gününde Değil Her Zaman Kadınları Koruyun

Çoğu erkek kadınları sadece kadınlar gününde hatırlar. Kadınların fiziksel ve duygusal şiddet gördüğü, tacize uğradığı, tecavüz edildiği, hor ve eksik görüldüğü bu adaletsiz dünyada erkekleri doğuran kadınların korunması gerekmektedir. Bir kadının eksik olduğunu kadın olduğunu düşündüğünüz için değil mahlukat olarak adlandırılan tacizci, tecavüzcülere ezdirmemek için koruyun. Kendi cinsinizin kadınlar üstün olmadığını ve onlara olar istemedikçe dokunamayacağınızı göstermek için koruyun.

Sadece Kadınlar Gününde Değil Her Zaman Kadınları Koruyun

Kadınların daha iyi bir dünyada yaşaması dileği ile… 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.