Gençlik haftası nedir ne zaman kutlanır, Gençlik haftası sözleri ve daha fazlasını aşağıdan detaylı olarak bulabilirsiniz.

Gençlik haftası boyunca gençlerin sosyal aktiviteler yapılması amaçlanmaktadır. Kültürel, sportif,sanatsal gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla etkinlikler yapılmaktadır. Bu etkinlikler hem gençler arası kaynaşmayı sağlamaktadır hem de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile ilgili hazırlıklar yapılmaktadır. Gençlere maddi ve manevi anlamda değerler katmak, daha sağlıklı nesiller yetiştirmek amacıyla düzenlenen Gençlik haftası nedeniyle çeşitli etkinlikler yapılmaktadır. Aşağıdan gençlik haftasında paylaşabileceğiniz en güzel gençlik ile ilgili sözleri bulabilirsiniz.

Gençlik İle İlgili Sözler

”Gençlik, deliliğin bir parçasıdır! Kadınlar ise şeytanın kemendidir.” (Hz. Muhammed)

”İki şeyin elden gitmeden,değerini anlamak zordur: Biri sağlık,ötekide gençliktir.” (Hz.Ali r.a)

”Akıllı genç, câhil ihtiyardan hayırlıdır.” (Hz.Ali)

”Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.” (M. Kemal Atatürk)

”Gençler cesaretimizi takviye ve idame eden sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık ve medeniyetin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız. Yükselen yeni nesil, istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz.” (M. Kemal Atatürk)

”Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.” (M. Kemal Atatürk)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.