Anneler Günü ve Sadece Annelere Özel Duygular 1

Bu yıl Anneler Günü 13 Mayıs Pazar gününe yani yarına denk geliyor. Bu özel günde annelerimizi sevindirmek ve onları özel hissettirmek ise bize düşüyor. 

Annelerin dünyadaki yeri ayrı ve özeldir. Yeni bir canın dünyaya gelmesi için onu 9 ay boyunca taşıyan ve zorluklarla doğuran anneler özel duygulara sahiptirler. Annelik kutsal bir duygu olduğu için anneliğe özel ve kimsenin anlamayacağı duygular vardır. Bu yüzden Anneler günü önemli ve mutlaka kutlanılması gereken bir gündür. Çünkü annelerinizin üzerimizde emeği oldukça fazladır. Bu emekleri bir güne sığdırmaya çalışıp ne kadar teşekkür etsek de onlara azdır. Bu özel günde annelere özel duyguları anlayıp ona göre hediye seçimi yapabilirsiniz. Sadece anne olanların anlayacağı özel duygular;

Kendinden Çok Çocuğunu Düşünmek

Bir anne sürekli kendinden taviz verir. Çocuğu karnında oluşmaya başladığı günden itibaren kendini unutup ona odaklanır. Uykusundan, yemeğinden, günlük aktivitelerinden, sosyal hayatından, çevresinden vazgeçer. Sadece çocuğunu düşünür. Altı temiz mi, okulda ne yapıyor, uyudu mu, aç mı, tok mu, hasta mı, ne yapıyor? Bu soruların hepsini detaylıca düşünür. Anneler çocuklarının en iyi şekilde büyüyüp mutlu olması için elinden geleni yapar. Çoğu zaman kendi ihtiyaçlarını bile göz ardı eder ve sadece çocuğuna odaklanır. Çocuğunun kaç yaşında olması ise önemli değildir. İster 5 ister 50 sonuçta o annedir ve çocuğu onun için hep küçük bir bebektir.

Kendinden Çok Çocuğunu Düşünmek

Yaptıklarını Karşılıksız Yapmak

Bir anne hiç bir zaman karşılık bekleyerek çocuğu ile ilgilenmez. Klasik ikili ilişkilerde yaşanan çıkar ilişkisini annelerde göremezsiniz. Anneler hiçbir kaşılık beklemeden, kendinden büyük ödünler vererek, zamanından vazgeçerek, güzelliğinden vazgeçerek size emek verir. Tek istediği ise ona sarılıp seni seviyorum anne lafını duymaktır. Özünde tüm anneler çocuklarından karşılık beklemez. Aslında ne yaparsak yapalım bize verdikleri emeklerin karşılığını zaten ödeyemeyiz.

Yaptıklarını Karşılıksız Yapmak

Anneler Gününde eğer annemiz hala hayatta ise ona bize verdiği emeklerin ufak bir teşekkürünü göstermemiz gerekir. Her ne kadar onları üzüp, lafını dinlemesek de onlar bizim annemiz ve bizi bizden daha çok düşünen bu dünyada ki eşsiz kişilerdir. Annelerimizin evlatlarını rahatça başına tecavüz, taciz cinayet geleceğini düşünmeden dışarıya çıkarabileceği, kızı evlendiğinde kocasının onu döveceğini bile aklına getirmeyeceği, oğlunu askere gönderdiğinde şehit olması korkusuyla dönmesini beklemeyeceği bir Türkiye’de yaşamak dileği ile Anneler Günü kutlu olsun!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.