24 Kasım Fedakar Öğretmenlerimizin Günü Kutlu Olsun

Bugün tüm ülke de okuma-yazma seferberliği için kurulan Millet Mektepleri’nin açılışı ve
Atatürk’ün Başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım günü, 1981 yılından beri Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Her yıl olduğu gibi bu yılda Öğretmenler Günü başta okullar olmak üzere bir çok yerde coşku ve sevinç içinde kutlanacak. Mustafa Kemal Atatürk’ün mirasını emanet ettiği çocukları ve gençleri yetiştirmek gibi kutsal bir görev üstlenmiş öğretmenlerimize minnetimizi gösterebileceğimiz yegâne gündür.

Çin atasözü şöyle der; bir yıl sonrasını düşünüyorsan pirinç ek on yıl sonrasını düşünüyorsan meyve fidanı dik yüz yıl sonrasını düşünüyorsan insan eğit…. Geleceğimizi düşünüyorsak çocuklarımızı ve gençlerimizi en iyi şekilde yetiştirmemiz gerekiyor. Ülkemizin eğitim alanındaki bir çok eksikliği kendi çabalarıyla gideren öğretmenlerimizin fedakârlığı takdire şayandır.

Sevgi dolu bir öğretmen ışık demektir. Öğrenciler onu arar, onu sorar. Unutmayınız; kelebeklerin ışığa koştuğu gibi, çocuk yürekler, genç kalpler sevgiye koşar. Bunun için sevgiyi sunmak ve sevgiyi hak etmek gerekir. En çok sevilen öğretmen, en çok seven öğretmendir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.