19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun! 2

Bugün Türk milleti için oldukça önemli bir gün. Bugün 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta coşku ile kutlanacak. Türk milleti için oldukça önemli olan bugünün anlam ve önemini bilmek ise her Türk evladının görevidir.

Resimli olarak hazırladığımız resimli 19 mayıs sözleri sayfasını da ziyaret ederek, sosyal medyada paylaşabileceğiniz onlarca resimli güzel sözler ‘i keşfedebilirsiniz.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı bu yıl pazar gününe ve ramazan ayına denk geldi. Oruç nedeniyle bazı yerlerde kutlamalar iptal edilse de büyük şehirlerde 19 Mayıs coşku ile kutlanacak. Tarihimizde resmi bir bayram olan 19 Mayıs itilaf devletlerine karşı 1919 yılında Mustafa Kemal Atatürk ‘ün Kurtuluş Savaşımızı başlatmasıdır. Türkiye’nin düşman işgalinden tamamen kurtulması için Kurtuluş Savaşı oldukça önemliydi. Kurtuluş Savaşında tüm vatanseverler yaşlı, hasta, çoluk çocuk, kadın erkek demeden savaştı. Üzerinde yaşadığımız toprak parçasının kurtuluşu bu önemli günde temelleri atılarak başladı. Mustafa Kemal Atatürk tarafından 19 mayıs gençlere armağan edilmiştir.

Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk gençlerine armağan ettiği ve tarihi açıdan önemi oldukça fazla olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ilk defa 1935 yılında Atatürk Günü olarak kutlanmıştır. Daha sonrasında ise 12 Eylül tarihinde gerçekleşen darbe sonrasında ismi değişerek 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı olarak resmiyete geçmiştir.

Ankara’da her yıl 19 Mayıs Atatürk’ü anma , Gençlik ve Spor Bayramı Anıtkabir’de kutlanmaktadır. Mustafa Kemal Atatürk’e saygı ve günün önemini kutlamak için resmi bir tören hazırlanmaktadır. Atatürk “Gençler! Benim gelecekteki emellerimi gerçekleştirmeyi üstlenen gençler! Bir gün bu memleketi sizin gibi beni anlamış bir gençliğe bırakacağımdan dolayı çok memnun ve mesudum” ifadesi ile Türk gençlerine ne kadar önem verdiğini belirtmiştir. Ayrıca gençliğe hitabenin en başında yer alan “Ey Türk gençliği birinci vazifen Türk İstiklalini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir” cümlesi de gençlerin üzerine düşen sorumlulukları bir kez daha belirtmektedir.

Resimli 19 Mayıs Mesajları

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajları

19 Mayıs Gençlik ve spor bayramında bu önemli günü sevdiklerinizle kutlamak için onlara mesajlar gönderebilirsiniz.

19 Mayıs ulusal egemenliğin başlangıç günüdür. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Bütün ümidim gençliktedir. Her kafanın anlamaktan aciz olduğu yüksek bir varlıktır gençlik. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Milletin istiklâlini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

19 Mayıs yeni Türkiye’nin ve Atatürk’ün doğum günüdür. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Milletin bağrında temiz bir nesil yetişiyor. Bu eseri ona bırakacağım, gözüm arkada kalmayacak. Zafer “Zafer benimdir” diyebilenlerindir. K. Atatürk 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Milli hedefler, milli irade yalnız bir kişinin düşünmesinden değil, bütün milletin arzularının, emellerinin birleşmesinden ibarettir. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. ( K. Atatürk ) 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Tarihin dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919′un 96.yıl dönümüne ulaşmanın coşku ve heyecanını yaşıyoruz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Vatanımız için canlarını feda eden aziz şehitleri rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

19 Mayıs, Türk Milleti’nin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, kurtuluş ataşenin yakıldığı ve aydınlık bir geleceğe olan inancın kuvvetlendiği günün adıdır. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Zaferin büyüklüğü, savaşın çetinliği ile ölçülür. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Türkiye Cumhuriyeti’ni çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarmak ve bizden sonraki nesillere teslim etmenin en büyük görevimiz olduğunun bilincindeyiz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz ( K. Atatürk ). 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.