Kategoriler
Genel Konular Kişisel makaleler Tarih Makale

ÖN-TÜRK’LER KİMDİR?

Kısa süre sonra yeniden birlikteyiz değerli okuyucular.

Bu kez,bahis açmak istediğim konu,tarihin tozlu sayfalarıdır.Bu tozlu sayfalar o kadar tozlanmış ki,yabancı bilimadamları resmen yeni bir tarih yazmış!Üstüne üstlükte bizim çoğu Tarihçi zannedilen hocalarımızda kayıtsız şartsız peşlerinden gitmiş…

Önce başlığın ardından gidelim.Ön-Türk’ler,hakkında yeni yeni birşeyler edinilen Atalarımızdır.Kendileri,Mustafa Kemal Atatürk’ün bahsettiği,medeniyet tarihinin başlangıcıdırlar.Öyle ki,Kazım Mirşan adlı Tanrı Dağlarında doğmuş değerli bir Türk-ki bu adamın hiçbir tezi çürütülememiştir-Piramitleri Mısırlıların Türk’lerden öğrendiğini keşfetmiştir.Nitekim,Mısır’da çözülemeyen Mısır Yazılarını Ön-Türkçe okumuştur.Tıpkı,İspanya ve Yunanistan’daki gibi!

İşin ilginç tarafı,bu piramitler Mu Kıtasının kalıntılarındada bulunmuştur.İşte,Ön-Türk’lerin anayurduda Mu Kıtasıdır!

Japon Denizi açıklarında Japon Balıkadamlar,Mu Kıtasının kalıntılarına ulaştılar.Bu kalıntılarda bulunan kitabelerin %90’ı Türkçe’dir.Geri kalanıda Türkçe’nin alt,yani Türkçe’den oluşan dillerdir.Misal,bugün İsveç’in en büyük tarihçisi Atalarının ve Dillerinin Türkçe olduğunu iddia etmektedirler!

Ön-Türk’ler ile ilgili bahsettiğim hiçbir tezi çürütülemeyen Kazım Mirşan,şu kanıtlara ulaşmıştır,

-Yazının Atası Türk’lerdir.İlk kullananda…

-Dünyadaki bütün diller buna bağlı olarak Türkçe’den gelmektedir.Tarzanca olarak bilinen İngilizce,tarihte defalarca değişmiştir.Yani bu dil gelecektede farklı içerik ve adda olacağından böyle bir dil yoktur!

-İlk Piramitleri Çin’in yasak kenti,Türk’lerin geçmişteki merkezlerinden Xian’da yine Türk’ler yapmış,bununla beraber piramtilerde çok sayıda Türk Mumyası ve Türkçe yazıt bulunmuştur.Hatta size bir komplo teorisi,Türk Kağanlarının mumyalarına karşılık Doğu Türkistan’ın geçici işgali!

-Dünya’da en ileri ve ilk mumyacılık teknikleri Türk’ler tarafından yapılmıştır.Bölgesi Altay dağlarında 10.000’li yıllara dayanmaktadır.Bir örnek,Kanuni,Zigetvar seferi zafere ulaşmadan bir gün önce vefat etmiştir.Askerin morali bozulmasın diye Kanuni yaşıyor gibi mumyalanmış,onun yaşadığını zanneden asker Zigetvar’ı fethetmiştir!

-Zaza’ların Türk olduğu ispatlanmıştır.Zaza’lar,Hazar Kağan’ın oğlu Zaza Kağan’ın soyundan gelmektedir.Buna bağlı olarak Diyarbakır’ın bazı ilçelerinde Zaza Türk’leri dernekleri kurulmuş,neredeyse bütün Zaza’lar buralara üye olmuşlardır.

-Roma İmparatorluğunu yeniden dirilten Etrüsk’lerin alfabesi %95’in üzerinde Türkçe’dir.Türkçe alfabeye sahip Etrüsklerin paralarında ay-yıldız ve Orta Asya’lı bir Kağan resmi bulunmuştur.Bir teori daha benden,Toma İmparatorluğu başta Yunanlılar olmak üzere pek çok medeniyetten özelliklede Mitolojik karakterler kopyalamıştır.Bu sebepledir ki Romalılar kendilerini yeniden dirilten ve %100 Türk olduğu kanıtlanan Etrüskler’den Bozkurt Mitinide almışlardır.Bunu bilmeden çoğu Türk olup Türk düşmanlığı yapanlarda Bozkurt’u Kağanlarımızın Romalılardan çaldıklarını iddia etmişlerdir!Bu insanlara diyecek birşey bulamıyorum…

-Ve işte can alıcı konu,Mustafa Kemal Atatürk,tarih ile ilgili çok önemli tespitlerde bulunmuştur.Hiçbir sözü boşa değildir.Misal,bu Millet Tarihtede Türk’tü,Türk’ler Anadolu’da 7000 yıldan fazladır bulunmaktadır diye sözler söylemiştir.İşte bugün bunlar ortaya çıkmıştır.Çoğu İnsan,Kürt’lerin bu topraklarda bizden önce olduklarını iddia etmektedirler.Son yapılan kazılarda Anadolu’da 10.000 yıllık Hun Yazıtları bulundu!

Yani,Türk’ler bu topraklarda 1000 değil 5000 yıldır olsalar birşey farketmiyor,çünkü biz topraklarda en az 10.000 yıldır varız!Hititlerin ve Sümerlerinde Orta Asya kökenli olmaları buna en önemli kanıtlardandır!

Bununla beraber,İran’da karikatür krizi yaşandı.Haberlerde yer almadı bu.İran hariç tabi.İran’da Türk’leri hamamböceği olarak gösteren karikatür çizilmiştir.Şimdi sıkı durun!Bu karikatür krizinden sonra İran’daki Azeri Türk’leri sokaklara dökülüp İran’ın altını üstüne getirdiler!Hep elleri Bozkurt İşareti şeklindeydi!Neden bunun bizim haber bültenlerimizde yer almadığını bilmiyorum,çünkü bunların resimleri ve videoları vardır.Ahmedinejat bu Türk’lere hiçbirşey yapamadı!

Bununla beraber şu an Çin’de 150 Milyon küsur Türk vardır.

Rusya’da bu rakam,30 Milyon’un üzerinde,keza İran’dada öyle.

Demekki Atatürk’ün zamanında 250 Milyonluk Türk Nüfusunun şimdi 400 Milyon civarına ulaştığını söyleyebiliriz.

*Bir başka ayrıntı,aşağılık kompleksine kapılmadan bu yazıyı okuyalım değerli okuyucular.Çünkü,yabancılar başta National Geographic olmak üzere Milyar Dolarlık araştımalar yapmalarına rağmen aksini ispatlayamıyorlar.Tıpkı bizim Bilimadamlarımız gibi!

Kazım Mirşan,Ceviz Kabuğunda Türk’lerin tarihini açıkladığı zaman ona karşı gelemeyip,onun tezini kabul etmeyenlerinde ne kadar zırcahil olduklarını anlayalım!

-Yine,tarafsız yabancı bilimadamlarınında Kazım Mirşan’ın tezlerini kabul ettiğini belirteyim!

Hatta yabancı bilimadamları,şu ayrıntılarıda Kazım Mirşan’ın ne kadar doğru bildiğini ortaya koymuştur,

-Pekin(Türk’ler buraya Hanbalık derlerdi.Yani Başkent!)

-Moskova

-Roma…

Bu şehirleri Türk’lerin kurduğu ispatlanmıştır.Yabancı Bilimadamlarıda bunu kabul etmiştir.Tabi tarafsız olanları.

Kısacası öyle bir tarihimiz var ki,öğrenmemiz istenmiyor.Yoksa,öğrenseydik acaba bu halde olurmuyduk?

Ayrıca Alfabemizin ve dilimizin ilk olması sebebi ile,

*Demokrasi

*Okul

*Üniversiye

*Meclis

*Anayasa gibi kavramlarım Türk’ler tarafından oluşturulduğunu biliyormuydunuz?Yada ilk tarihçinin Bilge Atung olduğunu?

İşte değerli okuyucular,Laiklik,Demokrasi bu yüzden bizdendir!Bu yüzdendir ki,Kula kulluk sistemi olan Hanedan dönemini yeniden isteyenler yanılmaktadırlar!Çünkü Demokrasi,Laiklik,Cumhuriyet Türkçeleştirilirse tamamen bizim olduğu anlaşılacaktır.

İşte bu yüzden değerli soydaşlarım,Tarih Türk’lerde başlar!

Esen Kalın…

(Tekrar belirtmekte fayda vardır,bu yazdıklarımın hiçbirisi çürütülememiştir!)

“ÖN-TÜRK’LER KİMDİR?” için 2 yanıt

10 numara bir yazi olmus, daha once bilmedigim seyleri aciklamissin yazinda ustam cok tesekkurler, sonuna kadar okudum. ciddi anlamda bilmedigimiz cok sey varmis.. tavsiye ederim herkes okusun..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.