Kategoriler
Aklımdan geçenler NBA üzerine

NBA Neden Dünyanın En İyi Organizasyonu

27 Haziran 2014 günü nba 2014 draftı gerçekleşti aslında bu spor u seven herkesin merakla beklediği an gerçekleşti.

Aslında draft için konuşulocak çok şey var 2003 yılından sonra yapılan en potansiyelli draft oldu nba i bir 10 sene dünya çapında yine izlenesi kılacak oyuncular draft edildi. Maksatım bu oyuncuları biraz olsun tanıtmak adına olucaktı fakat o gece bu olayların dışında çok farklı bir durum yaşandı.

Isaiah Austin nba organizasyonu tarafından draft edildi. Isaiah Austin ı takip etmeyen veya başından geçeni bilmeyen ne var bunda diyebilir. Isaiah Austin başarılı kolej ve üniversite hayatından sonra bu sene potansiyel yetenekler arasındaydı. Draft 2014 ilk 10 – 15 arası draft edilmesi kesin gözle bakılırken. Draft tan tam 2 gün önce doktorundan Marfan Sendromu teşhisi konuldu. Bu hastalık anormal bağ dokusu olarak açıklanıyor. Biraz araştırma şansım oldu bir nevi uzun eller, baş dönmeleri, bayılmalar, aniden iskelette ani değişimler olarak adlandırılıyor.

Tabiki başından beri nba için uğraşan bir genç draftın gerçekleşmesi için bekleyip o günden 2 gün önce bu haberi alınca ne duruma düşer siz düşünün.

Bu konularda avrupalı insanların duyarlılığına hastayım. NBA başkanı Adam Silver draft ortasında Nba organizasyonu olarak Isaiah Austin ı draft ettiklerini açıklayıp onu onurlandırdı. Ve Isaiah Austin sadece duymak istedigi aslında o platformda isminin seslendirilmesiydi. Bunuda çok iyi anlayabilen Silver bu işi çok güzel bir şekilde yaptı.

Güzel bir andı bu anı yaşamayanlara aktarmak istedim.

Yazar Yaşar Güner

Bizimkisi Memleket meselesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.