HotelsCombined ile Otel rezervasyon sitesi kurulumu (resimli) 13

HotelsCombined ile hesap oluşturarak site kurabilir, bu site üzerinden yapılan işlemler, rezervasyonlar ve aramalar sonucunda para kazanabilirsiniz. Gelir düzeyi çok iyi olan HotelsCombined sitesinde nasıl site kuracağınızı resimli olarak anlatmaya çalışacağım.

HotelsCombined üzerinden iki şekilde site oluşturabiliyorsunuz. Bunların ilki kendi domain’iniz üzerinden kurulum, ikinciside host yada domaine gerek kalmadan verecekleri link üzerinden kurulum. İkinci kurulumda oluşturulan link’e tıklanıldığında HotelsCombined sitesine yönlendirme yapan ve sizin logonuz ile kullanıcıları karşılayan bir site kurabilirsiniz.

İnsanları bu sitelere davet ederek yada reklam vererek kazançlarınızı artırabilirsiniz. Konumuzda sadece ilk kurulumu anlatacağım, diğer kurulum çok basit arkadaşlar, ekstra bir beceriye gerek yok, kendinizde iki dk da yapabilirsiniz.

Subdomain ile HotelsCombined üzerinden otel sitesi oluşturma

Örnek subdomainimiz: http://otel.modafo.com

Anlatımdaki kurulumu yukarıdaki subdomain üzerinden gerçekleştireceğim, böylece sıra sıra ve adım adım ilerleyerek kurulumu anlatacağım, test etmek için sizde siteyi inceleyebilirsiniz arkadaşlar.

  • Öncelikle HotelsCombined sitesinde ortaklık hesabı oluşturmanız gerekli, bunun için buraya girerek hesabınızı oluşturun.
  • Hesabınızı oluşturup, onayladıktan sonra yada daha önceden bir hesabınız varsa buradan giriş yapın.

Aşağıdaki gibi bir sayfa açılacak, okların sırasını takip edin ve marka oluşturma sayfasına girin.

HotelsCombined yeni ozel marka yaratma

Açılan sayfada iki seçenek göreceksiniz. İlki host yada domaine gerek kalmadan size özel site oluşturma, ikinciside kendi subdomaininiz ile site oluşturma, bu anlatımda ikinci kısmı tıklayacaksınız.

HotelsCombined subdomain site olusturmak icin basit bir sahsi marka olusturmaya tikla

Sonrasında aşağıdaki gibi bir ayar sayfası karşınıza çıkacak, göreceğiniz şekilde doldurun ve beni bekleyin (alt tarafta anlatıma devam edeceğim).

HotelsCombined subdomain ekleme

Görünen ad: Site başlığı (title) olacak ona göre güzel bir şeyler girin..

Değişiklikleri kaydetmeden önce subdomainimizi oluşturmamız gerekiyor, aksi durumda yukarda resimde göreceğiniz kırmızı hatayı verip duracak ve çözemedeğiniz için kafayı sıyıracaksınız :)

Domainin bulunduğu host panelinize girerek DNS alanına CNAME eklememiz gerekiyor. brands.datahc.com

Örneğin Cpanel için aşağıdaki gibi yapmanız gerekiyor:

HotelsCombined cPanel cname added

CloudFlare kullananlarda aşağıdaki gibi yapacak:

HotelsCombined subdomain icin cloudflare cname ekleme

Diğer panelleri kullanan yada panel kullanmayan arkadaşlar yorum olarak kullandıkları panelleri yazarsa, kendilerine nasıl ekleneceğini resimli olarak yazarak cevap vereceğim ;)

Cname eklendiğini varsayarak anlatıma devam ediyorum. Şimdi az önceki HotelsCombined marka oluşturma sayfasına geri dönelim ve değişiklikleri kaydet diyelim. Ve sonuç..

HotelsCombined subdomain site kurulumu bitti

Yukarıdaki sayfayı gördüyseniz cname ekleme başarılı ve siteniz yayında demektir. Bazı durumlarda subdomainin aktif olması birkaç dakikayı alıyor, o yüzden ilk açtığınızda siteniz açılmaz dns hatası verirse sabırlı olun ve bir kaç dakika sonra tekrar deneyin.

Ve sitemiz yayında:

HotelsCombined subdomain sitemiz yayinda

Sitemiz artık yayında ancak göreceğiniz gibi logomuz yok. Logo eklemek için bir tane logonuz olduğunu varsayarak aşağıdaki şekilde anlatıma devam edelim.

HotelsCombined subdomain icin logo ekleme

Açılan ayar sayfasında Görüntüleri yönetin linkine tıklayın, aşağıdaki resimde görüldüğü gibi yada daha önceden yüklemiş iseniz seçim yapabilirsiniz.

HotelsCombined subdomain icin logo yukleme 1

Yükleme sayfasında aşağıdaki sırayı takip edin, öncelikle logoyu seçin, sonrasında ikinci adımda da yüklemeyi başlatın.

HotelsCombined subdomain icin logo upload etme

Yükleme bittikten sonra listede logoyu göreceksiniz. Şimdi en altdaki Geri linkine basarak düzenleme sayfasına geri dönün ve yüklediğiniz logoyu seçerek değişiklikleri kaydet deyin.

HotelsCombined subdomain logo secimini kaydetme

Sonuç, logomuzda aktif oldu artık:

HotelsCombined logo ekleme bitti basarili

Bu işlemden sonra sitenizin reklamını yaparak ve insanları sitenize davet ederek para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Burda otel subdomaini ile ana sitenizin etkileşimi için arama bileşenleri oluşturabilirsiniz. Yada farklı bir çok lınkleme yapabilirsiniz. Sistemi biraz karıştırmanız yeterli.

Bu aşamadan sonra, insanlar en iyi ve en ucuz hizmeti almak için sizin sitenizi kullanmalılar. Bunun sonucunda hem kullananlar, hemde siz memnun kalacaksınız, çünkü HotelsCombined dünyada en iyi kazanç oranlarına sahip otel ve tatil rezervasyon ortaklık sitesidir. Sitenize gelen ziyaretçilerden 0,50$ da kazanabilirsiniz 5$ da kazanabilirsiniz. Bu kazanç performansız sizin sitenize çektiğiniz potansiyel tatil ve otel arayan insanlara bağlı.

Bunu sağlamanın bir çok yolu mevcut. Reklam şirketleri, sosyal medya paylaşımları, eş, dost, akrabalar yada arkadaş çevrenize bildirerek..

Örneğin bir reklam firmasına reklam vererek 1’e 3 kazanabileceğiniz bir sistem ki bir çok insan Google Adwords da reklam yaparak harcadığının 3 katını kazanabiliyor. Kazanmak sizin zamanınızı nasıl kullandığınıza ve çalışma stratejinize bağlı olarak ivmelenerek yükselecektir.

Başarı tesadüf değildir, tesadüf olmadığını bize göstermenizin zamanı geldi..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.