GIF Nasıl Yapılır? 2

Başkalarının GIF‘lerini paylaşmak yerine, kendi GIF’lerinizi paylaşmak istiyorsanız, kendi GIF’lerinizi yapmanın birçok yolu var.

Bunu yapmanın en kolay yollarından biri, Giphy‘nin çevrimiçi aracını kullanmak: GIF Maker. GIF Maker ile mevcut video içeriklerinden GIF oluşturabilir, mevcut GIF’lerden GIF slayt gösterileri oluşturabilirsiniz. Mevcut GIF’lere altyazı, animasyonlu metin, çıkartmalar ve filtreler de ekleyebilirsiniz.

Giphy GIF MakerYeni bir GIF oluşturmak son derece basit bir işlem, birkaç adımda oluşturabiliyorsunuz:

  1. Kullanmak istediğiniz videoyu YouTube, Vine veya diğer video sitelerinden bulduğunuzda videonun adresini Giphy’ye yapıştırabilirsiniz. Bilgisayarınızdan bir video yüklemek istiyorsanız, Browse (Göz At) düğmesini tıklayın. (Vimeo videoları yalnızca indirilebilirse Giphy ile çalışacaktır.)
  2. Video yüklendikten sonra, başlangıç ​​zamanı, bitiş saati ve / veya süreyi seçebilirsiniz. Başlangıç ​​ve bitiş saatlerini seçmek için, kaydırma araçlarını kullanın veya elle başlangıç ​​zamanını girin. Ayrıca bitiş zaman kaydırıcısını da taşıyabilir ve süreyi el ile girebilirsiniz.
    İsteğe bağlı altyazı ve etiketler ekleyin.
  3. Create düğmesine tıklayın.
  4. GIF daha sonra Giphy web sitesine yüklenecektir. Ardından bağlantıyı paylaşabilir, sitenize yerleştirebilir veya bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Giphy, hareket halindeyken GIF’leri oluşturmayı kolaylaştırmak için platformlardan bağımsız uygulamalar da sunuyor. Ücretsiz uygulamalar, iOS, Android ve Mac kullanıcıları tarafından kullanılabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.