Kategoriler
Dünya ülkeleri Günün Tarihi iletişim Sevgi ve Ask Dünyası Toplumsal Konular

MİNİCİK BİR HEDİYE

14 Şubat;

Kimilerine göre, sevginin dahada bir yoğun ifade edildiği gün, kimilerinin doğum günü, bazılarının evlenme yıldönümü, bazılarına göre de gereksiz, safsata bir gün.

Her ne olursa olsun anlamlıdır 14 şubat. Bence gereklidir de. Çünkü günlük yaşamdaki, koşuşturmalardan, bir takım sıkıntılardan, stresten eşler birbirlerine karşı olan duygularını ifade edemez hale geliyorlar. Yani günlük yaşam sevgiyi monotonlaştırıyor. Arada bir minik de olsa hediyeleşmeler ve duyguların sözlü ifade edilmesi sevgiyi canlı tutar.

İşte, sevgililer günü yılda bir kez de olsa bu sevginin ifade edilebilmesi için bir vesiledir. Yoksa sevgi bir güne değil , bir ömre bile sığdırılamayacak kadar yüce bir duygudur.

Bu özel günde, kimileri kullanılabilecek hoş bir hediye almayı tercih ederken, kimileri de guygularını bir çiçek demetiyle ifade etmeyi yeğliyorlar. Tabiî ki saçma bulanlar da hiçbir hediye almıyorlar.

Bu değerli günde, maddi değeri yada türü ne olursa olsun hediye almak, insana kendini çok değerli ve özel hissettirir. Ve duyguları bir kez daha doruğa çıkarır. Kısacası

Sevgililer Günü hislerimizi daha etkili sunabildiğimiz bir gündür. Sunmak isteyenler için tabiî ki…

Çünkü “Sevgililer Günü de neymiş” diyenlerde yok değil. Hatta bugünün Avrupa’dan transfer bir gün olduğunu, bize uymadığını düşünenler de çoktur umarım. Ama nereden gelirse gelsin, güzel bir hediyenin ardından mutluluğun verdiği heyecanla kondurulan bir Busenin ve gözlerdeki karşılıklı oluşan o pırıltının ve de bütün bedene yayılan o sıcacık duyguların nesi kötü olabilir ki ?

Evet sayın okurlar, kökeninin nereden geldiği değil , neye vesile olduğudur önemli olan. Bir pırlanta yüzük de olabilir hediyeniz, bir demet papatya da. Fiyatı değildir önemli olan, ifade ettiği ,karşı tarafa ilettiği sıcak duydulardır. Yeter ki siz gerçekten almak isteyin.

“Ben içimden severim” diyenler. Yılda bir kez de olsa dışınızdan sevin. Ve bunu minik de olsa bir hediyeyle süsleyin. “Param yok “ diyenlerse bir karanfille de yetinebilirler.

Önemli olan anlamı değil midir?

Sevgiyle kalın, sevginizi ifade etmekten korkmayın.

SEVGİLERİMLE…

Yazar karizma

1969 Isparta doğumluyum. Lise mezunuyum. iki çocuk sahibiyim. Bir mobilya mağazasında satış sorumlusu olarak çalışıyorum. Yazılarım yaşadığım yerde yerel bir gazetede haftada bir yayınlanmaktadır. Çok yakında aynı gazetenin internetteki haber sitesinde de yayınlanmaya başlayacak. Bu yüzden çok mutluyum. sevgilerimle

“MİNİCİK BİR HEDİYE” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.