Kategoriler
Anma Yazıları Güncel Haberler Günlük hayat

Mehmet Ali Birand hayatını kaybetti.

Duyunca çok üzüldüm, bir an kendime gelemedim diyebilirim. Güler yüzüyle, sesiyle beni en çok etkileyen kişilerden biriydi. Buna haberci ve kaliteli kimliğide dahil. bugün Türkiye büyük bir ismini kaybetti, ama arkasında bir çok birandlar bıraktı.

Mehmet-Ali-Birand-vefat-etti

Yazı uzun olmayacak kusura bakmayın, Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Seni sevgiyle anıyoruz birand..

Yazar selçuk KILIÇ

Bende 1 yumurta var, sende 1 yumurta var. Ben sana 1 yumurta versem, sen bana bir yumurta versen, bende 1 yumurta sende 1 yumurta olur.Bende 1 bilgi var, sende 1 bilgi var. Ben sana 1 bilgi versem, sen bana 1 bilgi versen, bende 2 bilgi, sende de 2 bilgi olur - Konfüçyüs - Yazilarimi artik kuaza da yayinliyorum (zamanim oldukca) :)

“Mehmet Ali Birand hayatını kaybetti.” için 4 yanıt

Allah tan rahmet diliyorum,,,
” Şehit sayısı 5’ten azsa,haber değeri yoktur ” diyen Mehmet Ali Birand ile (İnancınız nedir ?) diye sorulduğunda :Allah a inanırım ama dinin dışındayım diye dürüstçe söyleyebilen de yegane insan oydu..

Şehit söyleminde ironik bir mesaj bulunuyor, buda Türkiyedeki medyanın durumunun içler acısı olduğunu gösteriyor. Güler yüzlüydü, öldüğünü duyunca çok üzüldüm.. Neyi savunur, savunmaz pekde düşünmüyorum açıkcası, nedense kanım çok kaynamıştı ona..

Bazı İnsanları Anlayamıyorum.Bence Siyasi Düşüncesi Ne Olursa Olsun.Fikirleri Bizden Farklı veya Bize Uyan Bir Fikir Olsun Farketmez Bence Türkiye Büyük Bir Gazetecisini Kaybetti.Ama Yetiştirdiği O Kadar Öğrenci Var ki Bize Eksikliğini Aratmayacaklardır.Eninde Sonunda ‘ÖLÜM VAR’ Gerçeğinide Bize Hatırlatan Bir Ölüm Oldu.

Aynen katılıyorum size. Gazeteciliğin hakkını veren cesur bir insandı. Çok eleştirildi ancak şuanda bile gelişen olaylar zamanında onun eleştirilmesine neden olan şeylerdi. Türkiyedeki demokratikleşme konusunda da çok çabası bulunuyordu. İnsanımız sosyal medyadan yayılan aslı astarı olmayan ve lafın başka taraflara çekildiği cümlelerle onu biliyor, oysa özüne dönülse çok büyük bir insan olduğunu görüyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.