Kategoriler
Genel Konular Günlük hayat Tatil Zamanı

Mayo ve Bikini Seçecek Bayanlara Birkaç Öneri…

 Mayo – Bikini Seçeceklere Öneriler…

Yaz aylarının yaklaştığı, denizin her geçen gün çekiciliğini arttırdığı, sıcaklarla beraber plajların dolmaya başladığı şu günlerde formlarına ulaşmaya çalışan kadınlar yavaş yavaş yazın ne giyeceklerini de düşünmeye başladılar.

Bizde bu sene oldukça popüler olması beklenen mayo – bikinileri tanıtmak, kullanmak isteyenlere küçük bilgiler vermek istedik. Bu nedenle birkaç maddeden oluşan bu yazıyı bilgilerinize sunmayı amaçlıyoruz. İnancımız odur ki bu bilgiler ışığında yapacağınız tercihler sonucunda bu yaz plajların en dikkat çeken bayanlarından biri olacaksınız.

·        Göğüsleri büyük olan bayanlar için ilk önerimiz. Eğer sizde evet benim göğüslerim büyük diyorsanız size tavsiyemiz straplez modellerden ve üçgen bikinilerden olabildiğince uzak durmanız. Seçim yaparken bikininizin üst kısmını alt kısmından daha koyu bir renkte seçerseniz bu göğüslerinizi daha küçük gösterecektir. Bunla beraber daha güzel bir görüntü için balenli modeller tercih edilebilir.

·        Yok benim göğüslerim küçük diyorsanız o halde sizlere de birkaç ipucu vereyim. İlk olarak boyundan bağlamalı üçgen bikiniler oldukça güzel duracaktır üzerinizde. Bunla beraber tercihinize göre geometrik veya çiçek desenli bikinilerde görüntü açısından hoş duracaktır. Büyük göğüslü bayanlardan daha fazla seçeneğe sahip olduğunuz kesin. Bu noktada içi dolgulu push-up üstler ve bu sene yeniden moda olan straplez bikini üstleri de tercihleriniz arasındaki yerlerini alabilirler.

·        Yaza diyet yaparak girdiniz fakat halen bir miktar fazlalık varsa o zaman size de birkaç ipucu verelim. Fazla kiloların bikinilerde pek hoş bir görüntü oluşturmadığı dikkate alınınca sizlere verebileceğim en iyi tavsiye düz renkli mayoların tercih nedeniniz olmasıdır. Çok desenli mayolardan ve özellikle üçgen bikinilerden bence uzak durmanızın zamanı geldi.

·        Basenlerinizde halen fazlalık varsa ve bunlardan bu yazda kurtulamam diyorsanız sizlere önerimiz kenarı ipli modellerden olabildiğince uzak durmanızdır. Malum bu modeller basenlerdeki fazlalıkları tamamen gözler önüne sermektedir.

·        Bunların yanında vücudunda fazlalık olan bayanların tamamen kapalı modellere mahkûm olmasına da gönlümüz razı gelmiyor. Bu noktada yıllardır erkeklerin takım elbiselerde kullandığı boyuna çizgili modellerde sizin olduğunuzdan daha zayıf görünmenize imkân sağlayabilir.

·        Vücudunuzda bir oransızlık varsa o zaman sizlere tavsiyemiz tek parçalı ürünlerdir. Malumunuz birçok bayanda ya alt kısımda yada üst kısımda fazlalık olmak da, diğer kısım ile aradaki fark bariz olarak ortaya çıkmaktadır. Bu noktada tek parçalı ürünler görüntü bazından daha bütünleşik gösterecektir sizi.

·        Yok diyorsanız ben çok zayıfım, hatta sıfır bedenim o zaman sizlere tavsiyemiz enine çizgili bikini ve mayoları veyahut büyük desenli ürünleri tercih ederek daha dolgun bir görüntü verebilirsiniz

·        Giyeceğiniz mayonun renklerini de sizin için çok önemli bir olgudur. Açık renkli bikini ve mayolar sizi daha kilolu göstermekte iken, daha koyu modeller sizin olduğunuzdan daha zayıf görünmenize olanak sağlamaktadır. Bu nedenle mayo tercihlerinde bu önemli nokta dikkate alınmalıdır.

·         Uzun bir vücuda sahipseniz ve bundan rahatsız oluyorsanız yatay çizgilerden oluşan mayoları kullanmalısınız. Ama kısa boyunuzdan şikâyetçi iseniz sizlere tavsiyemiz dikey çizgili modelleri tercih etmeniz yönündedir.

·        Göbek bölgesinde sorun yaşayan bayanların renk seçimleri yaparken oldukça dikkatli davranmaları gerekmektedir. Fazla süslü bikini modelleri yerine seçeceğiniz koyu renkli ve büyük desenli modeller sizi daha güzel gösterecektir. Bununla beraber bikini altı için seçeceğiniz modellerde şortlu ürünleri seçebilirsiniz. Bu tarz ürünler bu sene oldukça moda. Bilginiz ola.

·        Geniş omuzlara sahipseniz ve erkeksi görünümünüzden şikâyetçi iseniz bu durumda daha sevimli modelleri seçmeniz gerekecek gibi duruyor. Yoksa sahilde iken erkeklerin sizden kaçması muhtemel bir nedendir. Çiçekli veya tropik desenli modelleri veyahut daha kadınsı çizgili modelleri tercih etmeniz sizin açınızdan oldukça iyi olacaktır.

·        Yok daha düz bir yapıya sahipseniz bu sezonun en çok tercih edilen ürünleri olan mayokiniler tam size göre. Bel dekolteli ürünlerde hem seksi bir görünüme sahip olacaksınız hem de düz yapılı görüntünüzden bir nebze de olsa kurtulacaksınız. 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.