Kategoriler
Bayramlar Dünya ülkeleri Genel Konular Günlük hayat Günün Tarihi iletişim İslam Dini Kutlamalar Toplumsal Konular

Kurban bayramınız Kutlu ve mübarek olsun!

Allah’ım Sen olmayanlarada ver, rızgını 1-2 kişiye değil tüm kullarında eşit paylaştır, zor durumda olan anne, baba, çocuk için hayrını esirgeme, ben tok iken başkasını aç bırakma, ben sağlıklıyken baskaşının sağlığında yardımcı ol, acısını hafiflet, yardımlarını su zor günlerde insanlarımızdan esirgeme.

Amin.

Şu mübarek günde Bütün müslüman aleminin kurban bayramını kutlariz.

Günün anlam ve öneminin iyi anlaşılarak, gösteriş için degilde fakirlere yardım ve Allah’a minnet için kurban kesmeyi unutmamalı, kurban’ın iyi yerini kendinize gerisini başkalarına değilde, eşit şekilde dağıtmayı, Dua ederken kendinizi değil sevdiklerinizi ve tüm müslüman ile insanlık alemini hatırlamalı, 3 günlük şu dünyada sıranın birgün bizede geleceğini unutmadan genciyle, yaşlısıyla bütün sevdiklerinizle bayramlaşarak, Mübarek Kurban bayramını anlamlı bir sekilde geçirelim..

Ben bu yıl kurban kesemiyorum ancak namazdan geliyorum, bence bayramları iyi degerlendirmeli ve her fırsatta bir araya gelinmeli. Gerçekten ortak bir noktada buluşmak çok mutluluk veren birşey.  Allah şu günlerde kurban keserek fakirleri ve ailesini sevindirenlere Bol Bol sevap versin, yardım etsin.

Kurban kesemeyecek durumda olanlarada ilahi adaletini ve sevabını lütfet Yarabbim.

By makaleci.

Yazar selçuk KILIÇ

Bende 1 yumurta var, sende 1 yumurta var. Ben sana 1 yumurta versem, sen bana bir yumurta versen, bende 1 yumurta sende 1 yumurta olur.Bende 1 bilgi var, sende 1 bilgi var. Ben sana 1 bilgi versem, sen bana 1 bilgi versen, bende 2 bilgi, sende de 2 bilgi olur - Konfüçyüs - Yazilarimi artik kuaza da yayinliyorum (zamanim oldukca) :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.