Yeşilçam’ın Unutulmayan Filmleri ve Oyuncuları 6

Türk sinema tarihinin unutulmaz bir dönemi olan Yeşilçam filmleri günümüzde halen her seyrettiğimizde bizi eskilere götürebilmeyi başarabiliyor. Yeşilçam’ın bazı filmleri ve oyuncuları ise halen akıllardan çıkmıyor.

Birçok ünlü oyuncumuzun yer aldığı Yeşilçam filmleri bir dönem izleyicilerin büyük keyif kaynağıydı. Günümüzde yıllar geçmesine rağmen Yeşilçam filmleri bıkmadan usanmadan tekrar tekrar izleniyor. Dönemin ünlü ve başarılı oyuncuların filmlerde gösterdikleri performanslar ise filmlere ayrı bir kalite kattı. Yeşilçam filmlerinde genelde imkansız olaylarda anlatılsa izleyici şikayet etmeden bu filmleri izledi ve kendi hayatlarından bir parça buldu. Yeşilçam’ın yıllardır unutulmayan filmleri ve oyuncuları;

Selvi Boylum Al Yazmalım

Başrollerinde iki usta oyuncu ve dönemin gözde isimleri Kadir İnanır ile Türkan Şoray’ın yer aldığı Selvi Boylum Al Yazmalım filmi hikayesi ile Yeşilçam’ın unutulmayan filmleri arasında listede ilk sıralarda yer alıyor.

Selvi Boylum Al Yazmalım

Bizim Aile

Geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz usta oyuncu Münir Özkul’un unutulmaz repliğinin geçtiği Bizim Aile filmi Türk ailesini ve bizden bir hikayeyi içtenlikle anlattığı için çok sevildi. Filmde Yaşar Usta ve ailesinin çektiği sıkıntılar ele alındı.

Bizim Aile

Süt Kardeşler

Yeşilçam filmleri arasında komedi denilince akla gelen üstat Kemal Sunal’ın yer aldığı Süt Kardeşler halen izlenildiğinde yüzde gülümsemeler bırakabilen ender filmler arasında yer alıyor. Kemal Sunal’ın rol aldığı tüm Yeşilçam filmleri halen bıkmadan izlenen filmlerdir.

Süt Kardeşler

Mavi Boncuk

Türk sinema tarihinin bir çok usta ismini aynı filmde gördüğümüz Mavi Boncuk filminde Emel Sayın’ın kaçırılma hikayesi ile alınmıştı. Emel Sayın’ın halıya sarılıp kaçırılması ise herkesi düşündürürken güldüren sahneler arasında yer aldı. Filmde Münir Özkul, Tarık Akan, Emel Sayın, Kemal Sunal, Adile Naşit, Zeki Alasya, Metin Akpınar, Halit Akçatepe ve Perran Kutman gibi isimler yer aldı.

Mavi Boncuk

Hababam Sınıfı

Mahmut Hocası, İnek Şabanı, Yakışıklı Feriti, Domdomu, Hayta İsmaili derken Yeşilçam’ın tüm usta isimleri Hababam Sınıfı serisinde birleşti. Şuan vefat eden Yeşilçam’ın en sevilen oyuncularının yer aldığı filmde hayta ve okulu bitiremeyen Hababam Sınıfı anlatıldı. Hababam Sınıfı çocuklarımızın çocuklarının bile izlediğinde yüzde gülümseme yaratacak değerli Yeşilçam filmleri arasında bulunuyor.

Hababam Sınıfı

Her filmde bizi güldürmeyi başarabilen usta oyunculara teşekkürü borç biliriz. Vefat edenlere Allahtan rahmet bizimle olanlara ise sağlıklı bir ömür dileriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.