İzlerken insanın yüzünden tebessümün hiç kaybolmadığı Can Dostum (Intouchables), komedi drama ikilisini harika bir şekilde harmanlayan bu fransız filmi gerçek bir hikayeye dayanan öyküsüyle beni derinden etkiledi. Her saniyesinde ders niteliğindeki konusu, çaresizlik, heyecan, zaman kavramlarının harika birleşimi. İzlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum.

Konusu gerçek bir hikayeye dayanıyor demiştim. Hapisten yeni çıkan bir adamın, yamaç paraşütü sırasında boyundan aşağısı felç olan aristokrat zengin birisi için çalışmaya başlamasını konu alan film insanı gerçekten etkiliyor. Süslü entellektüel fil eleştirilerinden birisi olmayacak bu yazı ancak izlemeyen birisi varsa bir göz atmasında fayda var. Kendinizi eşleştirecek bir karekter mutlaka filmde bulacaksınız.

Film dram öğelerini fazlasıyla içerisinde barındırıyor ancak konu çok güzel işlenmiş. Her sahnesinde gülümseme ve tebessüm yüzünüzden düşmüyor. Bu konuda oyuncular ve yönetmen çok harika iş çıkardı diyebilirim. IMDB de en iyi 250 film içinde 75. sırada yer alan film zaten bulunduğu yer itibariyle kalitesini gösteriyor..

Filme ait fragmanı izleyin sonrada filmi baştan ve tamamını izleyin.

Ben filmi korsan olarak izledim ama size tavsiyem orjinal DVD yada Bluray kasetlerini alarak izlemeniz. Çünkü gerçekten film bunu çok çok hakediyor :)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.