Motivasyon Filmleri Öneri
Motivasyon Filmleri Öneri

Sizlere daha önce resimli motivasyon sözleri paylaşmıştık. Bu yazımızda da hem motivasyon kaybı yaşadığını düşünenler hem de film önerisi isteyenler için bir liste oluşturduk. Fikrimizce hayata bakış açınızı değiştirecek motivasyon filmleri öneri listemize gelin bir göz atalım.

Hayata Bakış Açınızı Değiştirecek Motivasyon Filmleri

Genelinde mucize olarak gördüğümüz hayat hikayelerini konu alan filmler bize motivasyon olabiliyor. Kendi hayatımızdan daha zor hayatları olanları ve onların başardıklarını görünce bizimde benzer bir azimle çalışmamız için bizi güdümlüyorlar. Genelinde aslında dram kategorisinde olan ve bakış açınızı değiştirebilecek motivasyon filmleri önerilerimize başlayalım. Bu listede yer alan filmler ve sıraları kişisel önerilerimizdir, rastgele şekilde IMDB‘leri ile sıralanmışlardır.

Forrest Gump / IMDb: 8.8

Winston Groom’un Forrest Gumb adlı romanından uyarlanmış aynı adlı filmin baş rolünde Tom Hanks yer alıyor. Filmde hayatı işlenen Forrest Gumb düşük zekalı bir genç. Tesadüfen gerçekleşen olaylar sonucunda normal bir insanın bile kolay kolay gelemeyeceği bir noktaya gelen Gumb’ın hayat hikayesi anlatılıyor. Film başta Oscar ve Altın Küre olmak üzere onlarca ödül almıştır.

Intouchables (Can Dostum) / IMDb: 8.5

Hayatı anlatılan Philippe zengin bir iş adamıdır. Kaza sonrasında bakıma muhtaç şekilde felç olur. Bakıcı olarak kendisine hapishaneden çıkmış bir işsizi yani Driss’i işe alır. Olayların ardı ardına gelmesiyle zıt ikilinin arasında dostluk başlar. Yönetmenliğini Olivier Nakache ve Éric Toledano’nun üstlendiği filmin başrollerinde François Cluzet ve Omar Sy yer alıyor.

Whiplash / IMDb: 8.5

İzleyenleri hayran bırakan ve yine bir hayat hikayesi olan bu yapımda oldukça çarpıcı. Andrew genç bir bateristtir ve alanında daha iyi olmak için ünlü Shcarffer Konservatuarı’na gider. Burada Terence Fletcher adlı hocasının dikkatini çeker. Ancak Fletcher acımasız bir çalışma tarzına sahiptir. Senaristliğini ve yönetmenliğini Damien Chazelle’in yaptığı filmin başrollerinde J. K. Simmons ve Miles Teller bulunmakta.

Up (Yukarı Bak) / IMDb: 8.2

Sırada aslında çok beğenilen bir animasyon filmi bulunmakta. Sonsuz bir aşk ve bu aşktan doğan bir hayalin peşinden koşan bir yaşlı adam. Ömrü boyunca gündelik yaşamından dolayı hayalleri cennet şelalesine gitmek olan çifttin gerçekleşmeyen hayali bu filmle vücut buluyor.

The Imitation Game (Enigma) / IMDb: 8.0

Alan Turing’in gerçek hikayesinden uyarlanmış filmin baş rolünde Benedict Cumberbatch yer alıyor. 2. Dünya savaşında Almanların kullandığı şifreli iletişim sisteminin icat edilen bir yapay zeka bilgisayar sayesinde çözülmesini ve savaşın 2 yıl daha erken bitmesini konu alıyor.

The Teory of EverythinG (Her şeyin teorisi) İMDB / 7.7

Ünlü Fizikçi Stephen Hawking’in zorluklarla ve başarılarla dolu hayatını anlatan bir yapım. Hawking doktora yapmak için Oxford üniversitesine kabul görür. Doktara sürecinde kas erimesi olarak bilinen kansere yakalanır. Sonradan zatüre hastalığı geçiren Hawking gözleri ve işaret, baş parmağı haricinde hiç bir yerine kıpırdatamaz ve konuşamaz hale gelir. 2 yıllık ömrü kaldı denildikten sonra aile babası olur, yeni keşiflere ve birçok kitaba imza atar.

Steve Jobs | IMDb: 7,2

Apple’ın kurucusu ve birçok girişimciye örnek olan Steve Jobs’un hayatını anlatan bir yapım. Aaron Sorkin yazdı Danny Boyle yönetti. 20. yüzyılın dahi isimlerinden ve 2011 yılında vefat eden Steve Jobs’un başarı hikayesi anlatılmakta. Dram kategorisinde ancak motivasyon kaynağı olan bu filmde önerilerimiz arasında.

The Doughter of War (Ayla) / 8.4

1950’li yıllarda yaşanan Kore savaşının ortasında katledilen bir köyde küçük bir kız çoğuğu yardım için gelen Türk askerleri tarafından bulunur. Türk askerlerinden Süleyman Çavuş bu küçük kızı yani Ayla’ı bulup onu ordunun içerisine büyütmeye başlar. Gerçek bir hikayeden uyarlanmış bir Türk yapımıdır.

Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu / İMDB 8.4

Efsanevi halterci Naim Süleymanoğlu’nun hayat hikayesinden uyarlanan bir yapım. İlk dünya rekorunu kırdığında 15 yaşında olan ve spor kariyerine 7 Dünya Rekoru,üç farklı olimpiyatta kazandığı 3 Olimpiyat Altın Madalya, 6 Avrupa Şampiyonluğu ile 7 tane Dünya Şampiyonluğu ve daha nice başarılar sığdıran cep herkülünü konu almakta. Konunun motivasyon değer yüksek ve Naim Süleymanoğlu’nun Bulgar Türklerine yapılan işkencelerin dünyaya duyurmasıdır.

Bizim İçin Sampiyon / İMDB 8.3

Bir zamanların efsanesi Bold Pilot adlı yarış atının ve Jokey’i Halis Karataş’ın kihayesi anlatılmakta. Azmin başarının ve aşkın anlatıldığı motivasyon dolu bu Türk yapımı da kesinlikle izlenmeye değer.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.