Hint sinemasının en sevilen ve en fazla izlenen bugüne kadar gelmiş geçmiş en iyi Hint filmlerini içeriğimizden bulabilirsiniz. 

Bollywood yapımlarının en az Hollywood kadar etkili olduğu bir gerçektir. Bollywood filmlerinin çoğu dünyada milyonlarca izlenme kitlesine ulaşmıştır. Özellikle Türkiye’de Hint film ve dizilerine karşı ayrı bir ilgi alaka vardır. Hikayeleri bize samimi ve yabancı gelmediği için Bollywood filmleri ülkemizde her zaman ilgi odağı olmuştur. Hikayeleri duygu dolu olan ve sonunda mutlaka sizi ağlatan dram filmleri türünde oldukça iddialı olan Bollywood filmlerinin en fazla izlenenlerini aşağıdan bulabilirsiniz.

En İyi Hint Filmleri

Barfi! Aşkın Dile İhtiyacı Yoktur

2012 yılında yayınlanan ve IMDB puanı 8.1 olan Barfi! Aşkın Dile İhtiyacı Yoktur filmi vizyona girdiği günden bu yana çoğu kişi tarafından izlendi. Filmin konusu ve oyuncuların başarısı filmin de başarılı olmasını sağladı. Vizyona girdikten sonra tamı tamına 40 adet prestij film ödülü alan filmin konusu ise sağır ve dilsiz bir gencin hikayesini ele alıyor.

Barfi! Aşkın Dile İhtiyacı Yoktur

Peekay (PK)

Hint filmleri arasında konusu ile oldukça dikkat çeken Peekay (PK) filminde uzaydan dünyaya gelen PK’nin kayıp tanrıları Hindistan’da aramasıyla başlayan eğlenceli ve bir o kadar da derin mesajlar iletiliyor. Filmin başrolünde ise Hint sinemasının efsane ismi Aamir Khan yer alıyor. Film 8.1 IMDB puanına sahip ve unutulmayacak yapımlar arasında gösteriliyor.

Peekay (PK)

Hikaye (Kahaani)

Yine 2012 iyi bir Hint yapımı film olan Hikaye (Kahaani) filmi 8.2 IMDB puanı ile başarısını ortaya koydu. İngiltere’den Hindistan’a kocasını arayamam gelen Vidya isimli kadının hikayesi ele alınıyor. Eğer polisiye tarzında bir Hint filmi izlemek istiyorsanız Hikaye (Kahaani) filmini mutlaka izlemenizi tavsiye ederiz.

Hikaye (Kahaani)

Kraliçe (Queen)

Hint filmleri arasında son 5 yılın en iyi yapımlarından biri olarak gösterilen Kraliçe (Queen) filmi 2013 yılında vizyona girdi. IMDB puanı 8.3 olan filmin konusu ise düğünden önce terk edilen genç bir kızın hikayesini ele alıyor.

Kraliçe (Queen)

Dangal

Aamir Khan’ın en son filmlerinden biri olan Dangal Hintli bir babanın hayalini kızının gerçekleştirmesini ele alıyor. Filmde Aamir Khan ve diğer oyuncuların başarısı büyük beğeni topladı. 2016 yapımı filmin IMDB puanı ise 8.6 olarak en iyi Hint filmleri arasında yer aldı.

Dangal

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.