Türkiye’de hem başarılı hem de komedi açısından yetenekli kadın oyuncularını, hangi işlerin yaptıklarını sizler için derledik.

Türkiye’de dizi, sinema veya tiyatro sektöründe ne yazık ki kaliteli, tecrübeli oyuncuların sayısı az. Yeni oyuncuların çoğu fiziği ve özel hayatları ile gündeme gelirken başarılı oyuncular ise çizgilerinden vazgeçmeden yaptıkları işlerle gündeme geliyor. Türkiye’de hem başarılı hem de komik kadın oyuncusu sayısı ne yazık ki belli bir sayıdadır. Başarılı ve komik kadın oyuncularımız yıllardır yaptıkları işler, duruşları ile her zaman takdir kazanmışlardır. Türkiye’nin en başarılı ve komik kadın oyuncuları hakkında detaylı bilgiyi aşağıdan bulabilirsiniz.

Türkiye’nin En Başarılı ve Komik Kadın Oyuncuları

Oya Başar

Bir zamanların en başarılı komedi yapımlarından biri olan Olacak O kadar’da canlandırdığı karakterler ile aklımıza kazınan Oya Başar yıllardır komedi alanında adından söz ettirmeye devam ediyor. En son Alemin Kralı dizisinde yer alan Oya Başar canlandırdığı karakterlerin her birinde izleyenleri güldürebilen nadir oyuncuların başında geliyor.

Oya Başar

Yasemin Yalçın

Hepimizin bir dönem aklına kazındığı komedi projesi İnce İnce Yasemince’de canlandırdığı tipler ile herkesi kahkahaya boğan Yasemin Yalçın en başarılı kadın oyuncular arasında yer alıyor. İnce İnce Yasemince’de canlandırdığı Sürahi Hanım, Gülazer ve Kakılmış tipleri ile izleyenlerin çoğunu güldürmeyi başaran Yasemin Yalçın son zamanlarda herhangi bir projede yer almadı.

Yasemin Yalçın

Demet Akbağ

Komedi denilince ilk akla gelen isimlerden biri olan, sinema sektöründe yaptığı başarılı işlerle adından söz ettiren Demet Akbağ canlandırdığı karakterler ile bütünleşmesiyle takdir topladı. Özellikle Hükumet Kadını, Bir Demet Tiyatro yapımlarında canlandırdığı karakterler izleyenler tarafından büyük beğeni topladı.

Demet Akbağ

Binnur Kaya

Oynadığı her rol ile bütünleşebilen başarılı bir komedi oyuncusu olan Binnur Kaya bugüne kadar birçok yapımda yer aldı. Özellikle Avrupa Yakası dizisinde canlandırdığı Şahika karakteri ile dizinin en beğenilen oyuncusu oldu. Türk Malı dizisinde canlandırdığı Abiye Kuzu karakteri ise oyuncunun komedi alanında ki başarısını bir kez daha gözler önüne serdi.

Binnur Kaya

Hasibe Eren

Unutulmaz dizilerden olan Sıdıka dizisinde canlandırdığı karakter ile herkese kendini tanıtan başarılı oyuncu şimdilerde Jet Sosyete dizisinde yer alıyor. Avrupa Yakası dizisinde Makbule karakteri ile dizinin en sevilen oyuncuları arasında yer almıştı.

Hasibe Eren

Gülse Birsel

Hem başarılı bir oyuncu hem de senaryo yazarı olan Gülse Birsel yeteneği ile her zaman herkesi kendine hayran bıraktı. Gülse Birsel senaryosunu yazdığı dizilerde oyuncu olarak ta yer aldı. Oyunculuğu ve senaryo yazarlığının yanında kitapları, görüşleri ile de takdir toplayan başarılı isim şuan Jet Sosyete dizisiyle adından bahsettiriyor.

Gülse Birsel

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.