Netflix 15 Yeni Orijinal Türk Dizi ve Film İçerikleri 2021

2020 yılında yaşanan küresel pandemi birçok alanda olduğu gibi sinema sektörünü de olumsuz etkiledi. 2020 yılı için vizyon planı yapan birçok film vizyona giremedi. Bu vizyona giremeyen filmler ise ya vizyon tarihini ertelediler ya da Netflix, Blue Tv gibi dijital platformlarla anlaştılar. Bu yazımızda bahsettiğimiz filmler dahil Netflix 15 yeni Türk orijinal dizi ve film içerikleri 2021 tarihli planlanan bu projeleri sizlerle paylaştık.

Netflix 15 Yeni Orijinal Türk Dizi ve Film İçerikleri

Netflix 15 Yeni Orijinal Türk Dizi ve Film İçerikleri 2021

Netflix Orijinal içerikleri 190 ülkede birden yayınlanmakta. Zaten Netflix’in izleyici kitlesinin hacmi tam bilinmese de tahmin edilebiliyor. İşte önümüzdeki aylarda yayınlanacak ve şuanlık 15 Netflix Türk Orijinal içerikleri dünya çağında izlenilme şansı yakalayacak. Ayrıca Türk sinemasında göremediğimiz Bilim Kurgu, Tarihi içeriklere sahip birçok proje 2021 yılında Netflix Orijinal içerikleri olarak yayınlanacak.

Bildiğiniz gibi Türkiye’nin internet dizilerinde Masum, Şahsiyet gibi birçok kaliteli içerik görebildik. Türk televizyonunda gördüğümüz diziler ise haliyle reyting derdi ile çekildiği için bizim istediğimiz kaliteyi bize verememekte. Umarım dün duyurulan bu 15 Türk Netflix projesi içerisinde dünya çapında izlenilen dizi veya filmleri çıkarabiliriz.

2021 Yılı Netflix Yeni Orijinal Türk İçerikleri

Netflix 15 Yeni Orijinal Türk Dizi ve Film İçerikleri 2021

Bu yapımlar içerisinde  Haluk Bilginer, Çağatay Ulusoy, Kıvanç Tatlıtuğ, İrem Sak, Burcu Biricik gibi daha birçok ünlü ismi bu projelerde veya kamera arkasında göreceğiz. Şimdiden herkesin eline sağlık diyelim.

 • 50m2
 • Fatma
 • Mücadele Çıkmazı
 • Azizler
 • Bir Denizaltı Hikayesi
 • 9 Kere Leyla
 • Uysallar
 • Pera Palas’ta Gece Yarısı
 • Kod Adı: Kulüp
 • Erşan Kuneri
 • Kuş Uçuşu
 • Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü?
 • ‘96 Yazı
 • Beni Çok Sev

50m2

27 Ocak 2021 tarihinde BKM’nin yayıncılığını üstlendiği 50m2 yani elli metre kare adlı bu içerik Netflix’te vizyona girecek. Başarılarını birçok filmde ispatlamış Burak Aksak ve Selçuk Aydemir’in yönettiği projenin başrolünde ise Engin Öztürk yer alıyor.

50m2 oyuncuları ve konusu, ne zaman başlayacak

Filmin konusu ise Netflix açıklamasına göre Gölge karakterinin başından geçen olaylardan ibaret olacak. Gölge kendi pis işlerini ona yaptıran ve onu büyüten Servet Nadir’in yanında yer almaktadır. Geçmişini neredeyse hiç hatırlamamakta, fotoğralar ve bölük börçük anlarla geçmişini aramaya başlar. Bu sırada kendi 50m2 alana sahip ve sahibinin hayatını kaybettiği bir terzide bulur. Mahalle halkı ölen terzinin oğlu sandığı Gölge’yi mahalleye kabul ederler.

Fatma

Netflix Orijibal dizisi Fatma oyuncuları ve konusu

Netflix Türkiye’de Fatma isimli çarpıcı bir mini dizi yayınlanacak. senaryosunu Özgür Önürme’nin yazdığı ve Özer Feyzioğlu ile beraber yönettiği Fatma dizisinde ünlü birçok isim yer alacak. Bunlar Burcu Biricik, Uğur Yücel, Mehmet Yılmaz Ak, Hazal Türesan, Olgun Toker, Gülçin Kültür Şahin, Deniz Hamzaoğlu, Çağdaş Onur Öztürk gibi isimlerden oluşmakta.

fatma dizisi ne zaman başlayacak

Fatma dizisi, kayıp kocasını arayan ve sıradan bir temizlikçi olan Fatma’nın işlediği bir cinayeti anlatacak. Dizide haliyle basit bir temizlikçi olduğu için kimsenin şüphelenmediği ve adeta görünmez bir katil özelliği kazanan Fatma’nın ruh hali de işlenecek.

Mücadele Çıkmazı

mücadele çıkmazı netflix orijinal içeriği

Konu olarak oldukça çarpıcı ve dram öğeleri bulunan bu yapım merakla beklediğimiz projeler arasında ilk sıralarda .Kırmızı Oda, Masumlar Apartmanı ve Atiye gibi projelerin yapımcısı OGM tarafından yayımcılığı üstlenen filmde Çağatay Ulusoy ve Emir Ali Doğrul yer alacak. Bu filmin senaryo yazarlığını Ercan Mehmet Erdem yönetmenliğini ise Can Ulkay üstlenecek. 15 Mart 2021 Tarihinde bu beklenilen dizi Netflix’te yayınlanacak.

mücadele çıkmazı ne zaman yayınlanacak

Her gün sokak aralarında gördüğümüz ancak dikkat etmediğimiz kağıt toplayıcılarından olan genç Mehmet ve bir gün yolda karşılaştığı küçük bir çocuğun hikayesi anlatılacak.

Azizler

azizler haluk bilginer

Müthiş kadrosuyla beklenen bir film olan Azizler 8 Ocak 2021’de Natflix ekranlarında tüm dünyadaki abonelere sunulacak. bir Taylan Biraderler filmi olan Azizler’in başrollerinde Engin Günaydın, Haluk Bilginer, Binnur Kaya, Öner Erkan, Fatih Artman ve İrem Sak isimleri yer alacak. Dolu dolu gelen bu kadronun üstleneceği hikayeye bir göz atalım.

Netflix Orijibal dizisi Azizler oyuncuları ve konusu

Gençlik yıllarının sonuna gelen ve artık yolun yarısında olan ve Engin Günaydının canlandırdığı Aziz hayatından hiç memnun değildir. Aziz kendiyle baş başa kalıp özgür bir hayat yaşamak için sevgilisi Burcu’ya bir yalan söyler ve o yalanı devam ettirmek için çabalar. Aziz o yalanın sonuçlarına katlanmak zorundadır.

Netflix Orijibal dizisi Azizler oyuncuları ve konusu
Netflix Orijibal dizisi Azizler oyuncuları ve konusu
Netflix Orijibal dizisi Azizler oyuncuları ve konusu

Bir Denizaltı Hikayesi

“Neden Türkiye’de bilim kurgu dizisi veya filmleri yayınlanmıyor” sorusuna karşılık tüm dünyanın izleyebileceği bir Türk bilim kurgu dizisi yolda. İddialı bir başrol, iddialı bir hikaye ile resmi yüzü daha kesin olmayan bu proje için çalışmalar başlamış durumda. Kıvanç Tatlıtuğu‘nun başrolünde, Atasay Koç, Cansu Çoban, Sami Berat Marçalı ve Jason George’un yazar kadrosunda olduğu filmin yönetmen koltuğunda ise Tolga Karaçelik olacak. Yine OGM Pictures’sin yayınladığı bu dizi Aksiyon-Macera dizisi olacak.

Bir Denizaltı Hikayesi kıvanç tatlıtuğ ne zaman başlayacak

Denizleri araştıran bir bilim insanı olan Arma’nın kahramanlık hikayesi anlatılacak. Dünya büyük bir doğal afete uğrar, Arman ve ekibi ise kendilerini kurtarmak için bir askeri denizaltısına binerler. Asıl hikaye ise bu denizaltının görevi ve ekibin hayati tehlikesi üzerinde kuruludur.

9 Kere Leyla

Haluk Bilginer, Demet Akbağ, Elçin Sangu, Fırat Tanış ve Alican Yücesoy kadrosunun rol aldığı ve Ezel Akay imzalı orijinal Netflix filmi olan 9 Kere Leyla, 4 Aralık 2020 tarihinde yayınlanacak. Aslında vizyon tarihi bu yılın ortasında olan ancak pandemiden dolayı Netflix ile anlaşan bir yapım.

Uysallar

Yönetmen koltuğunu, isminin ve hikayesinin belli olduğu Uysallar dizisini Ay Yapım üstlenecek. Hem Ay Yapım ismi hem de senaryo ve yönetmen koltuğundaki isimler bu dizinin büyük beklenti yaratacağı anlamına geliyor.  Senaryosunu Hakan Günday yazacak, Onur Saylak yönetecek.

Hakan Günday yazacak, Onur Saylak ynetecek

Genel olarak aile dışında ikinci bir hayatı konu alacak bir dizi olacak diyebiliriz. Mimar Oktay karakterimiz bir mimardır ve ailesinden gizli olarak bir punk hayatı yaşamaktadır. Ancak eşi, iki çocuğu ve babası ise ondan gizli dünyalarını kurma peşindedir. Ailesi yalanlarla dolu bir evi, Oktay ise bir hapishaneyi inşa etme çabasındadır.

Pera Palas’ta Gece Yarısı

Charles King‘in Pera Palas’ta Gece Yarısı romanında uyarlanacak senaryosunu Elif Usman’ın kaleme aldığı diziyi Emre Şahin yönetecek. Karga Seven Pictures tarafından yayınlanan Pera Palas’ta Gece Yarısı 8 bölümlük mini bir dizi olacak.

Pera Palas’ta Gece Yarısı Atatürk sahnesi

Tarihi bir otel hakkında yazı yazmak için görevlendirilen Esra otelin odalarının biri 1919’a açılan bir kapı olduğunu keşfeder. Bu kapıdan geçen Esra 1919’yılında Türkiye’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e karşı düzenlenen siyasi bir komplonun tam ortasına düşer.

Kod Adı: Kulüp

netlix kod adi kulup ne zaman başlayacak

Resmi anlamda adının tam belli olmadığı dizinin yapımcılığını O3 Medya ile birlikte Saner Ayar ve Ayşe Durmaz üstleniyor. Oyuncu kadrosunda Gökçe Bahadır, Barış Arduç ve Salih Bademci, yönetmen koltuğunda Zeynep Günay Tan ve Seren Yüce, senarist kadrosunda Necati Şahin, Ayşin Akbulut, Serkan Yörük, Bengü Üçüncü, Rana Denizer yer alacak.

Erşan Kuneri

Erşan Kuneri Netflix Dizisi ne zaman başlayacak

CMYLMZ Fikirsanat’ın yapımcılığını üstlenen ve sitkom dizi olması beklenilen Erşan Kuneri’de kalasik bir üçleme göreceğiz. Dizinin senaryosunda, yönetmenliğinde ve başrolünde Cem Yılmaz bulunacak. Dizide yer alan Erşan Kuneri 70’li yılalrın erotik film sektörünün önemli isimlerindendir. Erşan Kuneri erotik film sektöründen sonra farklı kitlelere farklı türde filmler çıkarma macerasına girişmiştir. Bu süreçteki farklı konuların yer alacağı bir sitcom dizisi Cem Yılmaz’dan gelecek.

Kuş Uçuşu

Aşk 101’nin yaratıcısından Meriç Acemi’nin kaleme aldığı ve Ay Yapım’ın yapımcılığını üstlendiği bir dizi olacak. Dizi kısaca X kuşağı ile Z kuşağının çatışmasına yer verecek. Dizinin yayın tarihi kesinleşmiş değil.

Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü?

Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü? yilmaz erdogan

Yılmaz Erdoğan’ın aynı adlı ünlü tiyatrosundan uyarlanan bir film olacak. Yönetmen koltuğunda Andaç Haznedaroğlu, oyuncu kadrosunda Yılmaz Erdoğan, Ecem Erkek, Engin Alkan, Devrim Yakut, Merve Dizdar, Ushan Çakır ve Bülent Çolak yer alacak.

‘96 Yazı

Netflix içeriklerinde adını çok gördüğümüz OGM Pictures tarafından 1996 yılının yazında geçen bir aşk hikayesi anlatılacak. Haziran 2021 yayınlanacak filmi Ozan Açıktan yönetecek, kadrosunda ise Ece Çeşmioğlu, Fatih Şahin, Halit Özgür Sarı, Aslıhan Malbora, Süreyya Güzel ve Kubilay Tunçer yer alacak.

Beni Çok Sev

7. Koğuştaki Mucize’nin yönetmen koltuğundaki isim Mehmet Ada Öztekin bu filminde yönetmenliğini üstlenecek. Beni Çok Sev filminin başrolleri ise  Sarp Akkaya ve Songül Öden olacak. Filmin geniş oyuncu kadrosunda ise oyuncu kadrosunda Ercan Kesal, Aleyna Özgeçen, Füsun Demirel, Güner Özkul ve Ushan Çakır yer alacak. Yayın tarihi henüz belli olmuş değil.

Kaynakça: Netflix Türkiye

Eğer filmler ve dizilerle oldukça ilgiliyseniz ve tavsiyeye ihtiyacınız olursa diye sizlere motive edici film önerileri ve Aamir Khan en iyi filmleri yazılarımız sitemizde mevcut bekleriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.