Paris'te bulunan ünlü sanat müzesi hangisidir?

Bugün bulmaca ve bilgi yarışmalarında bolca gördüğümüz konulardan birini açıklayacağız. Paris’te bulunan ünlü sanat müzesi nedir, bazı tartışmalı cevaplar alabiliyor ancak biz gayet net açıklayacağız. Bulmacalardan veya meraktan dolayı arayanlar için kısa bilgilerle Paris’te bulunan ünlü sanat müzesinden bahsedeceğiz. Ayriyeten bu sorunun dahil olduğu Codycross oyunu için de bilgiler vereceğiz.

Paris’te bulunan ünlü sanat müzesi

Fransa’da veya başkenti Paris’te çok fazla müze olsa da onların arasından biri bambaşka. Paris’te bahsettiğimiz bu müze ilk olarak 13. yüzyılın başlarında bir saray olarak inşa edildi. 1793 yılında ise müze haline getirildi. Ayrıca bu müze Fransa’da açılan ilk devlet müzesi olarak da bilinmektedir.

Paris’te bulunan ünlü sanat müzesi hangisidir?

Bahsettiğimiz bu mekan Louvre Müzesi. Verdiğimiz görsellerden de görebileceğiniz gibi sadece dışardan bakıldığında bile muhteşem bir yer. Bu müze de resim, heykel, doğu sanatları, Mısır sanatları, Yunan sanatları, sanat eserleri ve desen olmak üzere yedi ayrı bölüm bulunmakta.  Leonardoda Vinci’ nin Mono Lisa’sı dahil birçok ünlü eserin yer aldığı bu müzede 300 binden fazla eser sergilenmekte. Ancak eğer bir gün yolunuz buraya düşecek olursa gezi rehberlerini okumayı es geçmeyin. Müze o kadar büyük ve görülecek o kadar fazla eser var ki 1 2 günde bitecek gibi değil.

Sonuca gelecek olursak bu sorunun sorulduğu bulmaca veya yarışmalarda bu seçenek cevap olacaktır. Ancak Codycross oyunu için bu soruyu aratıyorsanız cevabımız “Louvre” olacaktır. Şayet bu oyun için arıtıyorsanız sizler için bu sorunun dahil olduğu diğer cevapları da derledik.

Codycross Dünyamız – Grup 3 – Bulmaca 5 Cevapları

Codycross Dünyamız – Grup 1 – Bulmaca 4 Cevapları
BULMACA SORUSU VEYA TANITIMICEVAP
Paris’te bulunan ünlü sanat müzesi:
LOUVRE
Kadın sinema ya da tiyatro oyuncusu:
AKTRİS
Richard Linklater’ın ismini duyuran sinema filmi:
UYUŞUK
Koşarken çok yakarız:
KALORİ
Sahte gözyaşları döken sürüngen türü:
TİMSAH
Özgürlüğün elden alınması durumu:
ESARET
Savurganca para harcayan, parayı israf eden:
MÜSRİF
Hamamın diğer adı:
ISIDAM
__ Mahallesi, Darbukatör Baryam’ın olduğu dizi:
CENNET
Kadın oyuncu:
AKTRİS
Buğday gibi tahıllarda bulunan protein grubu:
GLUTEN – GLÜTEN
Buket __, Kumral Ada Mavi Tuna’nın yazarı:
UZUNER
Başkenti Kampala olan Afrika ülkesi:
UGANDA
Kişinin duygularını döktüğü kilitli defter:
GÜNLÜK
Tek tarafında kıvrımlar olan mukavva:
ONDÜLE
Pembe ve Yunus’un olduğu dizi, __ Mahallesi:
CENNET
Süs koyma amaçlı camlı dolap:
VİTRİN
Çalışan ile şirket arasında yapılan sözleşme:
İŞ  AKDİ

Bugün Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan ünlü Louvre müzesinden bahsettik.Diğer yazılarımızda da yaptığımız gibi bu tarz yazılarımızda bir sorudan yola çıkarak hem cevabı buluyoruz hem de genel kültürümüzü arttırıyoruz. Bu sayede aynı konudan gelebilecek başka soruları da anlatmış oluyoruz. Sizlere bu tarz içerik hazırlamaya devam edeceğiz . Bu tarz bilgilendirici yazılarımız için Bulmaca soruları kategorimize göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.