Ana Sayfa Kültür & Sanat Mozart’ın memleketi olan ülke – Mozart nereli ?

Mozart’ın memleketi olan ülke – Mozart nereli ?

0
Mozart’ın memleketi olan ülke – Mozart nereli ?

Bugün bulmaca ve bilgi yarışmalarında bolca gördüğümüz konulardan birini açıklayacağız. Mozart’ın memleketi olan ülke neresi, bazı tartışmalı cevaplar alabiliyor ancak biz gayet net açıklayacağız. Bulmacalardan veya meraktan dolayı arayanlar için kısa bilgilerle Mozart nereli görelim. Ayriyeten bu sorunun dahil olduğu Codycross oyunu için de bilgiler vereceğiz.

Mozart’ın memleketi olan ülke

Mozart 18. Yüzyılda yaşamış ve dünyanın bilinen en ünlü müzisyenlerinden diyebiliriz. Mozart’ın babası Leopold Mozart da Salzburg Başpiskoposluğu Saray Orkestrası’nda keman çalan ve besteler yapan bir müzikçiydi. Bu sebeple erken yaşta piyano ve keman dersleri alan Mozart, doğuştan gelen yeteneğiyle de herkesi büyülüyordu. Hayatı boyunca da birçok beste, metot yazdı ve çaldı.

Mozart’ın memleketi olan ülke

Mozart’ın doğduğu ülkeye de gelirsek Wikipedia’da Kutsal Roma İmparatorluğu’na bağlı Salzburg’da doğduğu geçmekte ve evet doğru bilgi. Sadece şuan Salzburg Avusturya’ya bağlı bir şehir. Yani bu sorunun cevabı ise Avusturya olacaktır.

Sonuca gelecek olursak bu sorunun sorulduğu bulmaca veya yarışmalarda bu seçenek cevap olacaktır. Ancak Codycross oyunu için bu soruyu aratıyorsanız cevabımız “Avusturya” olacaktır. Şayet bu oyun için arıtıyorsanız sizler için bu sorunun dahil olduğu diğer cevapları da derledik.

Codycross Dünyamız – Grup 4 – Bulmaca 1 Cevapları

Codycross Dünyamız – Grup 4 – Bulmaca 1 Cevapları
BULMACA SORUSU VEYA TANITIMICEVAP
Mozart’ın memleketi olan ülke:
AVUSTURYA
Kiev’de konuşulan dil:
UKRAYNACA
__ yağlamak; Arkasına bakmadan kaçmak:
TABANLARI
Kısa mesafe radyo frekansı teknolojisi:
BLUETOOTH
Birbirine bağlanmış iki tekneden oluşan taşıt:
KATAMARAN
Başkenti Viyana olan ülke:
AVUSTURYA
Ayın büyüdüğü 14 günlük zaman dilimi:
İLK  DÖRDÜN
Mızıkçı:
OYUNBOZAN
Soğuk iklimlerde yaşayan çatal boynuzlu memeli:
RENGEYİĞİ
Eğri büğrü anlamında bir ikileme:
EZİK  BÜZÜK
Kazakistan’ın başkenti Astana’nın yeni adı:
NUR  SULTAN
Başkenti Kiev olan ülkenin resmi dili:
UKRAYNACA

Bugün ünlü sanatçı Mozart’tan bahsettik. Mozart’ın ne zaman doğduğuna ve nerede doğduğuna dair bilgiler verdik ve bu bulmaca sorusuna cevap . Bazen bu tarz sorularda birden fazla şaibeli cevaplarla karşılaşabiliyoruz ancak sizler için iyi bir araştırmayla bunları yazıya döküyoruz . Bu bilgilerle beraber yarışmalarda veya bulmacalarda çıkan sorulara da cevap vermiş olduk. Sizlere bu tarz içerik hazırlamaya devam edeceğiz . Bu tarz bilgilendirici yazılarımız için Bulmaca soruları kategorimize göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.