Ana Sayfa Kültür & Sanat El ile aksesuar örme işi olan makrome nedir?

El ile aksesuar örme işi olan makrome nedir?

El ile aksesuar örme işi olan makrome nedir?
El ile aksesuar örme işi olan makrome nedir?

Zanaat ve sanatın birçok ortak noktası bulunur. Bu tarz ürünlerde emek çoktur. Yine bu zanaat dallarından birini inceleyeceğiz .Zanaat ürünlerinden biri olan ve el ile aksesuar örme işi olan makrome nedir, bu yazımızda detaylara ineceğiz.

Makrome Nedir?

Makrome , düğümleme ( dokuma veya örme yerine ) teknikleri kullanılarak üretilen bir tekstil türüdür. Bu Makrome tekniği bileklik, duvar süsleri gibi birçok hediyelik eşya da kullanılmaktadır. Alışveriş merkezlerinde gördüğünüz birçok bileklik türü bu teknikle oluşturulmuştur. Hatta deri ve kumaş kayışların çoğu bu teknik ile örülmüştür.

El ile aksesuar örme işi

Makrome nedir

Dediğimiz gibi bu el ile aksesuar örme işi Makromedir. Günlük hayatta kullanabileceğimiz kayış vb. gibi ürünler makrome tekniği ile yapılır. Ancak çok bilinmediği için bulmacalarda veya bilgi yarışmalarında sorulur.

Eğer bu soruya Codycross oyununda görmüşseniz bu sorunun cevabı belli, “Evropiyum” olacak. Tabi başka bulmacalarda cevap Makromenin İngilizce karşılığı Makramedir. Şayet yazımıza bu bulmaca soruları için gelmişseniz sizin için hazırladığımız bir tablo var. Bahsedilen Codycross oyununda geçen bu sorunun dahil olduğu gruptaki soruların cevaplarını sizin için derledik.

Codycross Dünyamız – Grup 8 – Bulmaca 4 Cevapları

Codycross Dünyamız – Grup 8 – Bulmaca 4 Cevapları
BULMACA SORUSU VEYA TANITIMICEVAP
El ile aksesuar örme işi:
MAKROME
1991’de piyasaya çıkan Sezen Aksu albümü:
GÜLÜMSE
İETT kısaltmasındaki ilk T’nin açılımı:
TRAMVAY
İş yaşamındaki deneyimlerin toplamı:
KARİYER
Kız Kulesi’nin bağlı olduğu ilçe:
ÜSKÜDAR
__ belli değil, kim olduğu bilinmeyen:
ADI  SANI
Her fırsatta ağlayan kişi:
SULU  GÖZ
Kız Kulesi’nin yanıbaşındaki ilçe:
ÜSKÜDAR
Kilit açar:
ANAHTAR
Roma İmparatorluğu’nun resmi dili:
LATİNCE
Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk cumhurbaşkanı:
ATATÜRK
Buğday ve arpa gibi tahıl tohumlarının genel adı:
HUBUBAT

Bazen bu tarz sorularda birden fazla şaibeli cevaplarla karşılaşabiliyoruz ancak sizler için iyi bir araştırmayla bunları yazıya döküyoruz . Ayrıca bunu yaparken hem bulmacalara cevap oluyoruz hem de genel kültürümüzü arttırıyoruz. Sizlere bu tarz içerik hazırlamaya devam edeceğiz . Bu tarz bilgilendirici yazılarımız için Bulmaca soruları kategorimize göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.