Ana Sayfa Kültür & Sanat Belgesel dünyası Son Zamanların En Dikkat Çekici ve İzlenmesi Gereken Belgeselleri

Son Zamanların En Dikkat Çekici ve İzlenmesi Gereken Belgeselleri

0
Son Zamanların En Dikkat Çekici ve İzlenmesi Gereken Belgeselleri

Son zamanlarda Türk izleyiciler dizilere takmış olsa da bir kaç belgesel dizilerden sıkılanlar için oldukça çekici bir hal almaya başladı. Sayısı 10’dan fazla kaliteli belgeselleri izleyerek dizilerden bir nebze sıyrılıp daha da eğlenebilirsiniz. 

Belgesel denilince çoğu insanın aklına genellikle hayvan ve doğa gelir. Ama bir belgesel herhangi bir konuyu içerebilir. Türkiye’de artan dijital dizi ve film izleme siteleri çoğu kişi için oldukça faydalı platformlar oldu. Bu dijital platformlar en sevilen ve kaliteli dizi, film, belgeselleri izleyiciye tek bir yerden izleme fırsatı sunuyor. Son zamanlarda belgeseller de bu platformlarda oldukça ön plana çıkıyor. Eğlenceli ve iç açıcı belgeseller genel kültürü arttırmakla kalmıyor zamanın daha da eğlenceli geçmesini sağlıyor. Son zamanların en dikkat çekici ve izlenmesi gereken belgeselleri;

Dünyanın Sıra Dışı Evleri

Son zamanların en dikkat çekici ve popüler olan Dünyanın Sıra Dışı Evleri belgeseli hızla büyük bir ilgi görmeye devam ediyor. Belgeselde tüm dünyada görüp görebileceğiniz en farklı ve iyi mimari ile yapılmış sıra dışı evler geziliyor. Programın sunuculuğunu ise mimar Piers Taylor ve emlak meraklısı Caroline Quentin yapıyor. Belgeselde yer alan evlerde yaşayan insanların bu evleri yaparken yaşadıkları hikayeler ise oldukça dikkat çekiyor.

Dünyanın Sıra Dışı Evleri

Steve Jobs: Kayıp Röportaj

Apple firmasının kurucusu olan ve bugünkü popülaritesinde büyük emekleri olan usta isim Steve Jobs’un diğer teknoloji firmaları ile verdiği büyük mücadele en karanlık sırlar ile birlikte ele alınıyor. 1995 yılında geçen bu hikaye Apple firmasının bugünkü ününü bir kez daha anlamanıza yardımcı olacak. Steve Jobs fikrini ve gelişimini örnek alanlar için mutlaka izlenilmesi gereken belgeseller arasında yer alıyor.

Steve Jobs Kayıp Röportaj

Minimalizm: Önemli Şeylere Dair Bir Belgesel

Minimalizm denilince akla sadelik ve nesnelin ön plana çıkması gelmektedir. 2016 yılında çekilen Minimalizm belgeseli bizlere her şeyin azı ile nasıl mutlu olabileceğimizi kanıtlıyor. Belgeselin en dikkat çekici kısımları ise sade bir hayatı seçmiş kişilerin eşyasız ve en az nesne ile ne kadar mutlu olduklarını anlattıkları bölümler oluyor. Son zamanlarda artan tüketim çılgınlığına ise bu belgesel büyük bir sorgulama yapmanızı sağlıyor.

Minimalizm Önemli Şeylere Dair Bir Belgesel

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.