İnanılmaz Sanatçı, Ağzı ve Ayaklarıyla Resim Çiziyor 4

Çok az insan güzel resim çizmeyi becerebilir. Hele bu resimleri el dışında bir şeyle çizmeye gelince, bunu çok daha azı yapabilir. Görsel sanatçı Alana Ciena Tillman ise el kasları olmadan dünyaya geldi ama bu onu rüyalarının mesleğinden, ressamlıktan alıkoymadı.

Beş yaşından beri resim çizdiğini, bunun doğal yeteneğini olduğunu dile getiren Alana Ciena Tillman, ağzıyla kalem ve fırça tutmayı öğrendiğini, bu şekilde de resim çizebildiğini söylüyor. Hatta Amerika’da ağzı ve ayağıyla resim çizen sanatçılar için bir dernek de var ve Tillman da buraya üye.

resim

Tillman’ın çalışmalarının en önemli yanı da çeşitliliğe sahip olması. Ellerini kullanamayan bu sanatçı, farklı objeler, hayvanlar ve manzara resimleri çizebiliyor. İlham kaynağını yemekler ve doğa olarak tanımlayan Tillman, çizdiği resimleri farklı yöntemlerle manipüle ettiğini, tarzları ve renkleriyle oynadıklarını ve empresyonizm akımıyla sokak sanatını harmanladığını söylüyor.

Başarılı sanatçı, insanların kendisine bu resimleri elleriyle bile çizemeyeceğini ve çok beğendiklerini söylediklerini belirtiyor.

resim1

resim2

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.