Yedi Düvele Karşı Omuz Omuza

Şu zamanlarda ülke olarak zor günler geçiriyoruz. Tüm terör örgütleri sanki birbirleriyle anlaşmış gibi ülkemize saldırıyorlar. Birileri darbe teşebbüsünde bulunur, birileri bulunduğu yerde sözde özerklik ilan eder veya vatanımızı, güvenliğimizi, namusumuzu koruyan asker ve polisleri şehit eder, birileride meydanlarda veya düğünlerde bomba patlatır. Birde bunlara açıktan veya gizliden destek veren devletler var tabi. Bu piyonları her türlü yoldan besleyip, eğittikten sonra üzerimize salıyorlar. Bazı devletlerde var ki ülkemiz hakkında algı operasyonu ve karalama çalışması yapıyorlar. Belli ki üst akıl hepsine bir rol vermiş rollerini yapmaya çalışıyorlar. Yani tabiri caizse ülke olarak 7 düvele karşı mücadele veriyoruz.

Bunların amaçları belli. İslam’ın son kalesi olan ülkemizi bölmek veya iç savaş çıkartıp bu kaleyi yıkmak. Bu kaleyi yıkmak için her an her dakika tuzaklar kuruyorlar. Ancak unuttukları bir şey var “Allah tuzak kuranların en hayırlısıdır” (Enfal 30.ayet)onlar tuzak kurdu, Allah’da onlara tuzak kurdu ve tuzaklarını başlarına geçirdi. Geçen ay ki darbe teşebbüsünde; Onlar tuzak kurdular, silah zoruyla devleti ele geçirmek istediler ancak Allah’da tuzak kuruyordu hemde hiç düşünmedikleri bir noktadan. Onlar sandılarki halk tankı topu görünce darbeye sessiz kalacak. Ancak tuzak kuranların en hayırlısı en iyisi olan Allah insanlara öyle bir iman vermiştiki; tankın altına yatarcasına, damlardan savaş uçaklarına levye fırlatırcasına ve dini, namusu, devleti için canını ortaya koyarcasına..

Şer odaklarının işgal planı o gece Allah’ın yardımıyla bozuldu. Eğer tüm müslümanlar olarak Allah’ın ipine sımsıkı sarılırsak, Peygamberimiz’in yolunu takip edersek Allah bizlere yardım eder. Ali İmran Suresi 160.ayet’te Rabb’imiz şöyle buyuruyor: “Allah size yardım ederse, sizi yenecek yoktur. Eğer sizi yardımsız bırakırsa, ondan sonra size kim yardım edebilir? İnananlar yalnız Allah’a güvensinler.”

Müslümanlar olarak Allah’tan başka yardımcımız olmadığına göre artık Allah’a dönmeliyiz. Tüm şer güçlere karşı Allah’a yüzümüzü döndüğümüz vakit onları yenebiliriz. Ümmet olarak kendimizi iyi eğiterek, kalemimizle, yazılarımızla, konuşmalarımızla, ahlakımızla, davranışlarımızla onları yenilgiye uğratabiliriz.

Şu an İslam Alemine baktığımızda eğitimde çok geri olduğumuzu üzüntüyle söylemek istiyorum. Bu sadece okul dersleri olarak algılanmasın. Çoğu insan normal yaşantısında da okumuyor, yazmıyor, kendisini geliştirmiyor, boş vakitlerini değerlendirmiyor. Bizler böyle devam edersek okumayan yazmayan bilgisiz müslümanlar, bilgisiz nesiller yetişecek. Bunun çok vahim bir durum olduğunu anlamak istersen şu örnek üzerinde bir düşün derim; Bizler böyle devam edersek 5 vakit namaz kılan, oruç tutan ancak neden namaz kıldığını, neden oruç tuttuğunu bilmeyen nesiller yetişecek. Allah muhafaza.

Allah ülkemizi şer güçlere karşı korusun, birliğimizi bozmaya çalışanlara fırsat vermesin.

Rabb’im tüm ülke ve İslam Alemi olarak ona dönmeyi nasip eylesin, bizlere onun ve Resulünün yolundan giden bilgili bir müslüman nesil nasip eylesin.

Amin velhamdülillahi rabbil alemin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.