Hala İman Etmeyecek misin?

Bak bu yazımı okuyan güzel kardeşim, sana, Kur’an’ın bilimsel olarak kanıtlanmış mucizelerinden haber vereceğim. Sonuna kadar okumanı öneriyorum.

Evrenin Genişlemesi:
Evrenin genişlemesiyle ilgili Kur’an’ın Zariyat suresi 47. ayetinde şöyle bahsedilmektedir; “Biz göğü kudretimizle bina ettik ve şüphesiz biz onu genişletiyoruz.

İlk olarak ilme davet adlı bir sitede çok beğendiğim kısa bir yazıyı paylaşmak istiyorum “Bir kitap düşünün, bilimin ancak 100 sene önce keşfedebildiği bir hakikati, tam 1.400 sene önce haber veriyor. Ve bir insan düşünün, bilim adamlarının yakın tarihte keşfedebildiği bir hakikati, yine tam 1.400 sene önce bildiriyor. Acaba, bu kitabın ilahi bir kitap ve bu zatın fevkalade bir zat olduğu hakkında hiç şüphe edilir mi?”

Şimdi soruyorum size, on dört asır önce, teleskobun t’sinin bile bilinmediği bir devirde, son derece dev teleskoplarla ancak keşfedilebilen bir hakikati bir beşerin kendi kendine keşfetmesi mümkün müdür?

Denizlerin Birbirine Karışmaması: “İki denizi birbirlerine kavuşmak üzere salıvermiştir. Aralarında bir engel vardır, birbirlerine geçip karışmıyorlar.(Rahman Suresi 19-20)

Denizaltı araştırmaları ile ünlü Fransız deniz bilimci Kaptan Jacques Cousteau denizlerdeki su engelleri ile ilgili yaptığı araştırmaların sonucunu şöyle anlatmaktadır:
“Bazı araştırmacıların farklı deniz kütlelerini birbirinden ayıran engellerin bulunduğuna dair ileri sürdükleri görüşleri inceliyorduk. Çalışmalar sonucunda gördük ki, Akdeniz’in kendine has tuzluluğu ve yoğunluğu var. Aynı zamanda kendine has canlıları barındırıyor. Sonra Atlas Okyanusu’ndaki su kütlesini inceledik ve Akdeniz’den tamamen farklı olduğunu gördük. Hâlbuki Cebeli Tarık Boğazı’nda birleşen bu iki denizin tuzluluk, yoğunluk ve sahip olduğu hayatiyet açısından eşit veya eşite yakın olması gerekiyordu. Oysaki bu iki deniz, birbirine yakın kısımlarda bile ayrı yapılara sahiptiler. Bunun üzerine yapmış olduğumuz araştırmalarda bizi şaşkına çeviren bir durumla karşılaştık. Çünkü bu iki denizin karışmasına birleşme noktasında bulunan harika bir su perdesi engel oluyordu. Aynı türden bir su engeli 1962 yılında Alman bilim adamları tarafından Aden Körfezi ile Kızıldeniz’in birleştiği Mendep Boğazı’nda da bulunmuştu. Daha sonraki incelemelerimizde farklı yapıdaki bütün denizlerin birleşme noktalarında aynı engelin bulunduğuna tanıklık ettik.” İşte Rabb’imiz bizlere ayetlerini böyle açıklıyor.

İlk hakikatte sizlere bir soru sormuştum onun cevabını ben vermek istiyorum; Çölde yaşayan, okuma yazma bilmeyen bir beşerin, bilim adamlarının 100 yıl önce keşfedebildiği bu iki hakikati teknolojinin olmadığı dönemde kendi kendine keşfedebilmesi mümkün değildir. O halde bu hakikatler , evreni yaratan bu mucizevi hakikatleri Hz.Muhammed(s.a.v) ile insanlara haber veren Allah’ın hakikatleridir. Ve bu hakikatlerin geçtiği kitapta Allah’ın kitabıdır.

Sonuç olarak herşey bu kadar açıkken hala Allah’ı ve Peygamberini inkar mı edeceksin?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.