Ben Bu Dünya'ya Neden Geldim?

Ben bu Dünya’ya neden geldim? İnsan, ilk önce bunu sormalı kendine. Aslında kişi bunu sordumu kendine, onu doğru yola götürecek bütün cevaplar önüne serilecektir. Niye biliyor musunuz?

Çünkü bu soruyu soranlar haşa Allah yoktur veya beni tabiat ana yarattı gibi şeyler söyleyemezler. Haşa bir yaratıcı olmadığını söyleyenler, insanın kendi kendine oluştuğunu söylerler. Kur’an’da birçok yerde insanın aklının kullanılması istenir. Arkadaşım aklını kullan. Kullandığın kulaklık bile 2 dakika içinde birbirine karışırken şu dünyayı sarabilecek uzunluktaki damarlar nasıl olurda karışmaz. Bir araba icat ettiğini düşün onun parçalarını A’dan Z’ye en iyi bilen sen olursun, birgün bozulduğunda ise tamir edebilecek en iyi kişi yine sen olursun değil mi? Şimdi bir düşün bu damarlar nasıl bir yaratılışla yaratılmış ki ne bir bozulma ne de birbirine karışma var. Vallahi ben bundan anlıyorum ki bu işin içinde çok büyük bir kudret ve çok büyük bir güç var.

Şimdi belkide diyeceksin ki tamam ben bir yaratıcı kabul ediyorum haşa bu tabiat anadır, beni yaratanda odur. O zaman bende sana derim ki daha kendisine bile yararı olmayan, göremeyen, işitemeyen bir ağaç seni nasıl yaratsın. Rabb’imiz Kur’an’da buyuruyor ki; Dünya hayatı, eğlence ve oyundan başka bir şey değildir. Ahiret yurdu ise, Allah’tan korkanlar için daha hayırlıdır. Aklınızı kullanmaz mısınız? (En’am 32.ayet)

Aklınızı kullanmanızı ve iyice düşünmenizi öneriyorum. O zaman göreceksiniz ki Allah’ın izniyle hem doğru yolu bulacaksınız hem de gerçek huzura kavuşacaksınız. Selametle

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.