Ana Sayfa Kadınca Güzellik sırları İşlem Görmüş Saçlar İçin Bakım Önerileri

İşlem Görmüş Saçlar İçin Bakım Önerileri

0
İşlem Görmüş Saçlar İçin Bakım Önerileri

Boya, yüksek ısı gibi sürekli olarak işlem görmüş ve sağlığını yitirmiş saçlara özel bakım önerilerini derledik. 

Kadınların çoğu saçlarına boya, ısı, şekil verme işlemleri yaptırmaktadır. Özellikle röfle, perma, ombre gibi saçı yıpratan saç boyama işlemleri kalıcı zararlara neden olmaktadır. Saçlarınızı uzun yıllar boyunca sağlıklı bir şekilde kullanmak için mutlaka bakım yapmalısınız. Özellikle işlem görmüş saçlar normal saçlara göre daha sağlıksız ve yıpranma yaşadığı için yoğun bakımlara ihtiyaç duyarlar. İşlem görmüş saçara yapılan bakımlar normal saçlara göre daha yoğun olmalıdır. Ayrıca düzenli yapılması gereklidir. Aşağıda yer alan bakım önerilerini uygulayarak işlem görmüş ve yıpranmış saçlarınızı eski sağlığına kavuşturabilirsiniz.

İşlem Görmüş Saçlar İçin Bakım Önerileri

Şampuan Seçimi

İşlem görmüş saçların çoğu daha kuru ve yıpranmış bir halde olur. Bu yüzden şampuan seçimini iki çeşitten yana yapmanız gerekir. Kuru ve yıpranmış saçlar için ayrı ayrı iki şampuanı aynı anda kullanın. Farklı iki şampuanı kullanmak size ilk etapta garip gelebilir. Fakat daha sonra saçlarınızın hızlıca onarıldığını görünce faydasını anlayacaksınız.

Şampuan Seçimi

Nem Terapisi

Saçlarınız işlem gördükçe nemini kaybeder. Mutlaka saçlarınızın nemini geri kazandıracak bakımlar yapmanız gerekiyor. Doğal yağlar nem terapisi için oldukça faydalı mucizelerdir. aklınıza gelen tüm doğal yağları eşit miktarda karıştırıp saçlarınıza sürün. Daha sonra üstüne havlu ile kapatıp en az bir saat bekletin ve bunu haftada bir kez tekrarlayın. Kısa sürede saçlarınız kaybettiğiniz nemi geri kazanacak ve eski sağlığına geri dönecektir. Ayrıca doğal yağlar saçların daha güçlü ve parlak olmasını da sağlayacaktır.

Nem Terapisi

Isı Kullanımı

İşlem görmüş ve yıpranmış saçlarınızı eski haline getirmek için mutlaka ısı kullanımını azaltın. Saçlarınıza ısı ile şekil vermek saç yapısını iyice bozmaktadır. Saçlarınızı onarırken ısı ile şekil verme işlemlerine bu süre zarfı içerisinde ara verin. Böylelikle saçlarınız hem dinlenecektir hem de eskisi gibi sağlıklı olacaktır. Isı uygularken mutlaka saçı koruyucu ürünler kullanmayı da ihmal etmeyin. Isıya karşı saçı koruyan ürünler saçlarınızın yapısının bozulmasını bir nebze olsun engelleyecek ve onarılmasına katkı sağlayacaktır.

Isı Kullanımı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.