Yüzün Çerçevesi Kaşlar! 6

Her insanın yüzünde en çok dikkat çeken bölümlerden biri kaşlarıdır. Kimi zaman kişinin kaşlarının fazla çıkması diğer insanlar tarafından çok göze batar, kimi zaman çok güzel alınmış kaşlara imrenilir ve kimi zaman da kişiler kaş problemiyle uğraşmamak için kaş dövmeleri yaptırarak bu dertten kurtulurlar. Fakat kaşlar, yüz bölgesinin çerçevesidir ve kaşlar olmadan yapılan makyaj da, renkli gözlerde, boyanmış dudaklar da asla ortaya çıkmaz. Hatta saç renkleri bile kaşlar olmadan ya da bozuk kaşlar nedeni ile asla güzel gözükmez.

Kaşlar hakkında dikkat edilmesi gereken belli başlı detaylar vardır ve bu detaylara uyulduğu sürece mükemmel kaşlara kısa yoldan sahip olmak mümkündür.

1- Yüz şekillerine göre kaş alma veya kaş aldırma kısmı oldukça önemlidir. Bir zamanlar oldukça popüler olan kavis kaş modellerini tüm kadınlar kendilerine yakıştırmaya çalıştı. Fakat tüm yüz tiplerine kavisli kaşlar yakışmamakta hatta oldukça komik de durmaktadır. Dikkat edilmesi gereken ilk adım, yüz tipine göre kaş şeklini belirlemektir.

kavisli-ince-kas-modelleri-resimli

2- Kaşları komple alarak kalıcı kaş dövmeleri yaptırmak çok sakıncalı ve yanlıştır. Çünkü geri dönüşü çok zordur ve normal kaş aldırma işleminden daha acı verici şekilde çıkan kaşları alma yöntemleri vardır. Kalıcı kaş dövmesi yaptırmadan önce mutlaka çok iyi düşünülmelidir.

img-001

3- Kaş doldurma işlemini kişi kendi yapıyorsa, bu konuda da dikkatli olmakta fayda var. Çünkü kaş doldurma işlemi genellikle boşluğu olan kaş modellerinde sıkça kullanılır ve görüldüğü gibi kolay bir doldurma işlemi değildir. Kaş yönü, kaş boşlukları ve kaş rengi oldukça önemlidir.

1007167_620x413

4- Son olarak kaşların boyanması işleminde kesinlikle saç boyasının tercih edilmemesi gerekir. Çünkü saç boyası adı üstünde saçlar için özel olarak kimyasal maddeler içererek hazırlanmıştır. Kaşlar boyanmak isteniyorsa, kaş boyası adı altında özel olarak hazırlanmış içeriği daha bitkisel olan boyalar vardır, bu boyalar kaşlar için idealdir.

long-time-liner-kil-teknigi-kas-2015-2016-14

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.