Yaza Girerken Cildimizi Nasıl Hazırlamalıyız? 4

Mevsimler değiştikçe cildimizin ihtiyacı olan nem dengesi de değişmektedir. Ciltte soğuk hava sıcak havalarda kusursuz bir görünüm elde etmek için belli hazırlıklar yapmalıyız.

Cildimiz hava koşullarına göre hassasiyet gösterebilmektedir. Soğuk havalarda cilt nemini kaybedip kururken sıcak havalarda ise terleme nedeniyle su kaybeder. Sağlıklı bir cilt görünümü için cildimize rutin bakımlar uygulamalıyız. Özellikle kadınların dikkat ettiği bir konu olan cilt bakımını erkeklerin de yapması gerekir. Cildinize gerekli bakımı yapmadığınız takdirde erken yaşlanma, kırışıklık vb. sorunlar ortaya çıkacaktır. Sağlıklı bir cilt görünümü için haftada bir kez bakım yapmanız yeterlidir. Yaza girerken cildimizi nasıl hazırlamalıyız;

Cildinizi Nemlendirin

Cildimizin en çok ihtiyaç duyduğu şey nemdir. Nemsiz bir cilt kurur, dökülür, güneş ışınlarına karşı hassasiyetli olur bunun gibi bir çok sorun ortaya çıkar. Cildimizi yaza girmeden nemli tutmak için cilt tipinize uygun bir nemlendirici seçip kullanmalısınız. Eğer kozmetik ürünler kullanmak istemiyorsanız evde kendi yapacağınız nemlendiriciler ile bakım yapabilirsiniz. Doğal ürünler ile yapılan nemlendiriciler cildinizini korurken nem dengesini de sağlayacaktır. Böylece yaza daha sağlıklı bir cilt ile girmiş olacaksınız.

Cildinizi Nemlendirin

Cilt Tipinize Uygun Bakım Yapın

3 tane cilt tipi vardır. Karma, normal, kuru, yağlı ciltler… Bakım yaparken cilt tipinize uygun hareket etmeniz gerekir. Çünkü bakım ürünlerinin her biri ayrı cilt tipi için hazırlanmıştı. Cildiniz yağlı bir yapıya sahip ise kuru ciltler için olan ürünleri kullanıp bakım yapmak cildinizin yağ dengesini daha da arttıracaktır. Cilt türünüzü belirledikten sonra cildinizin neye ihtiyacı varsa onu yapın. Yanlış ve gereksiz bakımlar cildinizi düzeltmek yerine daha kötü bir duruma sokacaktır.

Cilt Tipinize Uygun Bakım Yapın

Cildinizi Temizlerken Dikkatli Olun

Çoğu kişi kış aylarında üşümemek için yüzünü yıkarken sıcak suyu tercih eder. Ama bu yanlış bir davranıştır. Cilt hücrelerini canlandırmak için yüzünüzü soğuk suyla yıkamanız gerekmektedir. Tüm cildinizi ise duşta en son soğuk suyla yıkayıp çıkmak uzmanlar tarafından da onaylandığı gibi sizi daha sağlıklı yapacaktır. cildinizi temizlerken kimyasal temizleyiciler yerine doğal bir sabun ile temizlemek daha sağlıklı olacaktır. Kimyasal temizleyici ürünler ciltte kalıcı zararlar yaratabilmektedir.

Cildinizi Temizlerken Dikkatli Olun

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.