Saçlarınızı Yaza Hazırlamak İçin Öneriler 4
Saçlarınızı Yaza Hazırlamak İçin Öneriler

Havaların yavaş yavaş ısındığı son günlerde kadınlar yaz ayları için büyük bir hazırlık içerisine girdi. Diyet, spor derken en önemlisi de hacimli, dolgun parlayan saçlar ile yaz aylarına girmektir. 

Kadınların en güzel doğal aksesuarı olan saçlar doğru bakım yapıldığında etkileyici bir görünüm ortaya çıkarmaktadır. Artık az saç, kısa saç gibi dertler de kaynak denilen yöntemler ile tarihe karıştı. Günümüz teknolojisi ve şartları ile istediğiniz gür saçlara, uzun saçlara saatler içerisinde sahip olabiliyorsunuz. Kış aylarında soğuk havalar nedeniyle saçlar zarar görür. Soğuk hava yıpranma, elektriklenme, sönük saçlara neden olabilir. Durum böyle olunca yaz aylarına girerken daha parlak, sağlıklı ve dolgun saçlar için bakımlar yapmak gerekir. Saçlarınızı yaz aylarına hazırlamak için öneriler;

Doğal Yağların Mucizesinden Yararlanın

Doğal ve organik yağlar en çok saçlarda etkisini göstermektedir. Zeytinyağı, argan yağı, badem yağı, melisa yağı, çam ağacı yağı vb. yağları alıp isterseniz karışım isterseniz saç sorununuza uygun olarak birini seçip haftada 2 defa tüm saçınıza uygulayabilirsiniz. Düzenli kullanımda saçlarda dolgunluk, parlaklık oluşacaktır. Ayrıca dökülme ve kırılma gibi sorunlarında önüne geçmiş olacaksınız.

Doğal Yağların Mucizesinden Yararlanın

Saçlarınıza Yaptığınız Isı Uygulamalarını En Aza İndirin

Saçlarımızı ısı yardımıyla sürekli olarak şekillendirmek onlara kalıcı zararlar vermek demektir. Çoğu kadın saçlarına ısı yardımıyla hemen hemen iki günde bir şekil vermektedir. Durum böyle olunca da saçlarda kırık, yıpranma ve cansızlık gibi sorunlar ortaya çıkmaktadır. Yaz aylarına sağlıklı bir görünümde olan saçlarla girmek için ısı uygulamalarını en fazla haftada bir olarak yapın. Saçınıza ısı uygularken saç koruyucuları kullanmanız gerekmektedir. Saç koruyucular ısının saçınıza zarar vermesini engellemektedir.

Saçlarınıza Yaptığınız Isı Uygulamalarını En Aza İndirin

Saçlarınıza Sürekli Boya Uygulaması Yapmayın

Saçlar sürekli uzadığı için boyalı saçlar genel olarak ayda bir dip boya ihtiyacı duyar. Yaz aylarına girmeden önce bir süre saçınıza boya vb. işlemleri yapmayı bırakın. Saçınız böylelikle nefes alacak ve kimyasala maruz kalmayacaktır. Günümüzde çoğu boya kimyasal içerikli olduğu için saçlarda kalıcı zararlar ortaya çıkarmaktadır. Saçınıza tüm bakımları yapın ve yaz aylarına girer girmez boyatın. Böylece daha canlı ve sağlıklı bir saç görünümü oluşacaktır.

Saçlarınıza Sürekli Boya Uygulaması Yapmayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.