Saç dökülmesi hem erkek hem de kadınların ortak sorunudur. Aşırı saç dökülmesi yaşayanlar etkili yöntemleri deneyip bu sorunu yok edebilirler.

Saçlarımızın sağlıklı olması beslenme şeklimizden, fiziksel sağlığımızdan ve saç bakımımızıdan gelmektedir. Eğer yeterli vitamin ve mineralleri almazsak saçlarımız güçsüzleşip zamanla dökülmeye başlar. Her ne kadar günde 100 tele kadar dökülme normal görünse de bu dökülme sürekli bir hal alınca kellik sorununu ortaya çıkarmaktadır. Stres, mevsimsel geçişler, ilaç yan etkileri gibi birçok nedenden dolayı ortaya çıkan saç dökülmesini durdurmak için denenmiş ve etkisi onaylanmış yöntemleri deneyebilirsiniz.

Saç Dökülmesini Engelleyen Etkili Yöntemler

Sarımsak Bakımı

Sarımsak kokusu nedeniyle ilk başta size itici gelse de saç dökülmesini engelleyen en etkili doğal çözümlerin başında gelmektedir. Sarımsağı ayıklayıp daha sonra ucunu biraz kesip saç diplerinize sürerek masaj yapın. Saç dökülmesini engellediği gibi yeni saç çıkmasını da destekleyecektir. Sarımsağı zeytinyağı ile iyice ezip maske haline getirip saçınıza sürerek te kullanabilirsiniz.

Sarımsak Bakımı

Kına Bakımı

Geçmişte saç bakımında çoğu kadının kullandığı bir yöntem olan saçları kına ile boyamak oldukça faydalı bir yöntemdir. Kına içerisinde bulunan mineraller saçlarınızın hem köklerine hem de uçlarına derinlemesine bakım yapar. Genellikle saçı kına ile boyarken içerisine doğal yağlar konulur. Bu şekilde saç dökülmesini engellemek ve saçların daha sağlıklı gür olması sağlanır.

Kına Bakımı

Yumurta Bakımı

Yumurta akışkan yapısı ve içerisinde bulunan yüksek protein nedeniyle kadınların saç bakımında sürekli kullanması gereken doğal mucizelerden biridir. Yumurtanın sarısı ve zeytinyağını karıştırıp saçınıza sürün. Diplere yedirmek için parmakalarınızla nazikçe masaj yapın. 1 saat bekledikten sonra yıkayabilirsiniz. Düzenli kullanımda saç kökleriniz güçlenir ve dökülme sorunu azalır. Ayrıca zeytinyağı yumurta maskesi saçlarınızın daha parlak ve canlı görünmesini sağlar.

Yumurta Bakımı

Aloe Vera Bakımı

Son zamanlardan kadınların bakım konusunda bir numaralı tercihlerinden biri olan cilt, saç için oldukça faydalı olan aloe vera etkisi oldukça yüksek doğal bir bitkidir. İçerisinde bulunan jelimsi yapı saçlarda ve cilt bakımında mucizeler yaratmaktadır. Aloe vera ve hindistan cevizi sütünü karıştırıp maske yaptıktan sonra saç diplerinize masaj yaparak sürün. Bu maskeyi saçınızda ne kadar bekletirseniz o kadar iyi olur. Daha sonra durulayın ve düzenli olarak uygulamaya devam edin. Saç dökülmesi sona erecek ve saçlarınız oldukça sağlıklı görünecektir.

Aloe Vera Bakımı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.