Saç Boyamanın Kuralları 1

Kadınların saçlarını kendi kendilerine boyamayı çok sevdiğini biliyoruz. Fakat çok koyu renkli saçlardan, bir anda açık renklere dönüşün kolay olmadığını da sizlerin bilmesini istiyoruz. Koyu renkli saçlardan asla açık renklere dönemezsiniz, diye bir şey yok elbette, ama bunun için belli bir sürecin olduğu da ortada. “Saç” konusu her zaman dikkate alınmalı ve bilinçsizce evde saç açmaya çalışmaktan kaçınılmalıdır.

1- Koyu kahve renklerden karamel renklere geçiş aşaması

İlk olarak kahve tonlarında saçlarınız varsa bir anda sarışın olma hayalleri kurarak saçlarınızı boyamayın. Bu işlemi kendi başınıza ve ev ortamında belirli ürünlerle yapabildiğiniz için aşama aşama giderek saç renginizi açmanız gerektiğini unutmayın. Her zaman kullandığınız boyanın üç dört ton açık rengini önce uçlara sonra da dip saçlarınıza uygulayın. Her banyo yapışınızda saçlarınızı önce beyaz sabunla yıkayın, daha sonra şampuan uygulayın. Evde saçlarınıza daha az zarar vererek renk açma işlemini bu şekilde yürütmenizde fayda vardır.

kim-kardashian-brown-black-light-hair-poll-492x461

2- Açık renkli saçlarınızı nasıl koyu renklere tek aşamada çevirirsiniz?

Bunun garanti bir cevabı ne yazık ki yok. Özellikle sarı saçlardan bir anda kızıl ya da siyah tonlara geçmeyi sakın düşünmeyin. Saçlarınız yanacak ve buna çok sert şekilde cevap verecektir. Bu nedenle saçlarınızdan vazgeçmek niyetinde değilseniz, yine aşama aşama giderek saçlarınızı koyultmayı deneyebilirsiniz. Ayrıca, kuaförde çok organik çok bitkisel olduğunu iddia etseler bile bir anda bu kadar keskin geçişler yaptırmayı kabul etmemenizde fayda vardır.

once-sonra3

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.