Makyajda Aydınlatıcı Kullanmanın Önemi Nedir? 1

Kadınların her gün üşenmeden saatlerce makyaj yaptığı günümüzde, makyajların sadece “makyaj” diyerek kestirilip atılmaması gerektiğini erkekler dahil herkes kabul etmiş durumda. Çünkü makyaj yapmak zamanla hız kazanılan bir el alışkanlığıyla beraber, erkekler içinde ilgi çekici bir meslek haline geldi. Makyaj yapmak sanata dönüştü, sanat ise detaylı bir çalışmaya…

Makyajda yüz hatlarını belli etmek için kullanılan ve genellikle “kontürleme”, “aydınlatma” gibi adlandırılan işlem hakkında detaylı bilgileri görseller üzerinden göstermekte fayda var. Öncelikle kontürleme işlemini her bayanın yüz şekline göre değiştirilerek uygulanması gerektiği bilinmelidir.Çünkü yüz tiplerinin farklı oluşu, kemikli ya da daha yanaklı yüz tiplerinin varlığı ve son olarak cilt renginin müsait oluşu ile birleştiğinde yüzde aydınlatılması gereken noktalar dahi pek çok detay direkt olarak değişiyor.

1- Elmacık kemiklerini ön plana çıkarmak için uygulanan aydınlatma işleminde, kesinlikle beyaz renkle alakalı bir düşünce akıllara gelmesin. Aydınlatma beyaz pudra ya da beyaz far ile yapılmaz. Ayrıca aydınlatma işlemi fondöten ile de yapılmaz. Önce, makyaj malzemelerinin fazlalığı ile ilgili doğru bilgilendirmeler için çalışılması gerektiği de unutulmasın.

14-best-highlighters-intro-slide

2- Çene kısmı, alın ve burun üstü de aydınlatılması gereken noktalardandır. Buralar için kontürleme çizgileri daha düz şekilde çekilmeli ve dağıtılmalıdır.

photo-2-3

3- Göz altı kapatıcısı sürüldükten sonra aydınlatma işlemini güzel bir highlighter ile tamamlayan kişilerde göz alıcı parlaklık da hemen fark edilebilir.

goz-alti-aydinlaticisi-nasil-kullanilir-1700-590x289-1

4- Makyajda aydınlatıcı kullanmanın önemini biraz olsun kavradıktan sonra, görsel olarak yüzün hangi kısımlarına kontürleme yapılmalı ve hangi tonlarda aydınlatıcı tercih edilmeli, bu konuya da değinelim…

kk

5- Son olarak bir önceki maddede kullanılan görselde, belirtilen noktalara uygulanan işlem sonucunu görelim ve herkes için doğru kontürleme çalışmaları dileyelim.

how-to-contour-your-face

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.