Kusursuz Bir Makyaj Görünümü İçin İpuçları 1

Günümüzde çoğu kadın neredeyse makyaj yapmadan dışarı çıkmamaktadır. Makyaj artık öyle bir boyuta geldi ki sizi bambaşka bir insan gibi gösterebiliyor. Doğru ve kusursuz bir makyaj görünümü için ise bazı ipuçlarını bilmek gerekiyor.

Makyaj kadınların kusurlarını örtmek için kullandıkları son zamanlarda oldukça tartışmalara yol açan bir konudur. Çoğu kişi doğallığı savunsa da kadınlar makyajın nimetinden yararlanmaya devam ediyor. Makyaj yaparak daha iyi bir görünüme kavuşmak için makyajı doğru yapmak gerekir. Her makyaj doğru ve güzel duruyor gibi bir durum söz konusu değildir. Makyaj yaparken hangi ürünleri kullanmak gerektiğini, hangi ürünü hangi teknikle kullanmak gerektiğini bilmek gerekir. Kusursuz bir makyaj görünümü için ipuçları;

Yüzünüzü Makyaja Hazırlayın

Makyaj yapmadan önce yüzünüzü yıkayıp temizleyin. Daha sonra cilt tipinize uygun bir nemlendirici ile nemlendirin. Nemlendirme işleminden sonra makyaj bazı kullanın. Makyaj bazı cildiniz ile makyaj ürünleri arasında bir koruma görevi görecektir. Ayrıca makyaj bazı makyajın tende kusursuz görünmesini sağlayacaktır.

Yüzünüzü Makyaja Hazırlayın

Fırça ve Makyaj Süngerleri Tercih Edin

Kusursuz görünümde bir makyaj için ürünleri fırça ve makyaj süngeri kullanarak yüzünüze sürün. Makyaj süngerleri ve fırçalar fondöten, allık, pudra gibi ürünlerin güzel bir şekilde dağılmasını sağlar. Ayrıca her fırça çeşidinin de kullanım alanının farklı olduğunu unutmayın. Fondöten sürmek için ayrı allık için ayrı fırça çeşidi kullanılmaktadır.Tek fırça ile tüm yüzünüze farklı ürünleri sürerseniz bu yanlış bir uygulama olur. Özellikle kapatıcı sürerken direk olarak fırça ile uygulama yapın. Fırça ile direk uygulama yapmak kapatıcının daha kusursuz ve cildinizde ki kusurları kapatmasını sağlayacaktır.

Fırça ve Makyaj Süngerleri Tercih Edin

Doğru Ürün Seçimi ve Kullanımı

Cilt tipinize en uygun ürünü seçmeniz gerekir. Çoğu makyaj ürünü sivilce, lekelenme hatta en kötüsü cilt kanseri gibi ciddi sorunlara neden olabilmektedir. Aldığınız makyaj ürününde güvenilir bir marka tercih etmelisiniz. Ucuza satılan ve merdiven altında üretilen ürünler cilt sağlığınızı tehlikeye atmaktır. Az alın ama öz alın. Ayrıca unutmayın ki ucuz ürünleri sürdüğünüzde cildinizde iyi bir görünümden çok kötü bir görünüm ortaya çıkacaktır. Ucuz makyaj ürünlerinde akma, dağılma gibi problemler meydana gelmektedir. Makyaj ürünlerini kullanırken hepsini kendine özgü olan yere kullanın. Göz altı için olanı cildinizin tamamına sürmeyin. Yada göz farını allık olarak kullanmayın.

Doğru Ürün Seçimi ve Kullanımı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.