Ana Sayfa Kadınca Güzellik sırları Kırışıklara Neden Olan 7 Alışkanlık

Kırışıklara Neden Olan 7 Alışkanlık

0
Kırışıklara Neden Olan 7 Alışkanlık

Kadın veya erkek herkesin canını sıkan kırışıklar, yılların geçtiğinin en büyük ispatı olabiliyor çoğu zaman. Özellikle kaş arasında, alın ve kaz ayaklarında zamanla daha da yoğunlaşan kırışıkların sebebi yapmaktan kendimizi alıkoyamadığımız mimik hareketleridir. Günlük hayatta farkında olmadan yapılan mimikler zamanla deride kalıcı izler yaratıyor. Bunun çözümü olan tıbbi olarak yapılan botox ile cildinize zarar vermeden çok iyi sonuçlar alarak kırışıklarınızı yok edebilirsiniz. Farkında olmadan yaptığımız ve zamanla kırışıklarımızın var olması ve derinleşip oturmasına sebep olan bu alışkanlıkları 7 maddede toplayabiliriz.

Kaş Çatmak

En çok da kızgın olduğumuz zamanlarda yaptığımız kaş çatma hareketi zamanla iki kaşımızın ortasında oturan ve derinleşen 2 çizgi olmasına sebep olur. Bazı insanlar bunu alışkanlık haline getirmiş ve her an kaş çatma hareketini aktif olarak yaparlar. İşte bu durumda kaş arasına yerleşen çizgiler zamanla mimik yapmıyorken bile görülen çizgiler haline gelir.

Kaşlarınızı Sık Sık Kaldırmak

Konuşurken veya karşımızdakini dinlerken sık sık yapılan kaş kaldırma hareketi alında derinin akordiyon etkisinden dolayı yatay çizgiler oluşmasına sebep olur. Önlem alınmadığında ise yine oturan, derinleşen kırışıklar halini alır

Gülmek

Evet, gülmek muhteşemdir. Ömrünüzün her anını gülerek geçirmeli ve mutlu olmalısınız. Fakat gülmenin tek kötü yanı var ki o da gözlerimiz kısıldığında kaz ayaklarında oluşan çizgiler. Gülerken, güneşe çıktığımızda engellenemeyen bu durum yine derinin katlanmasıyla zamanla kaz ayaklarındaki derin çizgilere sebep olur.

Dudakların Sık Sık Büzülmesi

Sık sık yapılan dudak büzme hareketi dudaklarımızın üzerinde dikey çizgiler oluşmasına sebep olur. Eğer sigara kullanma alışkanlığınız varsa dudak üstlerindeki dikey çizgilerle karşılaşmanız kaçınılmazdır.

Temizlenmeyen Cilt

Çıkarılmayan makyaj kalıntıları ve sigara kullanımı cildin yeterli oranda oksijenlenememesine sebep olur. Bu da cildin esnekliğini kaybetmesine sebep olur. Esnekliğini kaybetmiş bir ciltte kırışıklık zamanla kaçınılmazdır.

Güneşten Korunun

Güneşi çok sevebilirsiniz fakat UVA ışınlarının zararlı etkileri ve kırışıklara sebep oldukları kanıtlanmış bir gerçektir. Bunun için cildinize uygun güneş koruyucular kullanarak bu durumu aza indirgemek mümkün.

Yüzüstü Uyumak

Geceleri uyurken yüzünüzün üzerine yatmanız kırışıklarınızın oluşmasına sebep olacaktır. Mümkün olduğunca yüzünüze baskı olmadan uyumaya çalışın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.